Közzétette a legfrissebb munkanélküliséggel foglalkozó adatait az Európai Unió statisztikákkal foglalkozó szerve, az Eurostat.
Javult az októberi adatokhoz képest a kiigazított munkanélküliségi ráta novemberben az eurózóna országaiban. A 11,9 százalékhoz képest kicsivel, négy tizeddel esett a következő hónapra. A zóna összes tagországában így közel húszmillió volt az állástalanok száma novemberben. Az Európai Unió egészére nézve még kisebb javulás volt érezhető: 10,1 százalékról kereken tíz százalékra javult a foglalkoztatottsági arány.
Ausztria és Németország viszi a prímet, náluk voltak a legkevesebben munka nélkül, míg a sereghajtók Spanyolország és az ismét veszélyzónának titulált Görögország.
Egy éves időszakot tekintve Magyarország szépen teljesített. Több mint két százalékot javultunk a munkanélküliségi rátán, és ezzel a legjobban teljesítő országok közé kerültünk.
![]() |
Munkanélküliségi ráta (EU28, EA18) az Európai Unióban, 2014 november. Forrás: Eurostat |
Mi lesz a fiatalokkal?
Lettország vette át a soros elnökség posztját az év elején Olaszországtól. Több képviselő a munkahelyteremtést nevezte meg Európa egyik legégetőbb feladatának, ugyanakkor a legbefolyásosabb vezetők is prioritásként kezelik a fiatalok helyzetét.
A 15-25 éves korosztály a legalacsonyabb számban képviselteti magát a munkaerőpiacon (5 millió), viszont csaknem 22 százalékuk volt munkanélküli 2014 novemberében. Az egy évvel korábbi adatokhoz képest ez a szám 354 000 fővel kevesebb.