18:30
Érdemi változás nincsen, hacsak az nem, hogy egyelőre kissé enyhült a feszültség a Wall Streeten, miután az IMF közölte, hogy további lépéseket tesz afelé, hogy könnyebben tudja növelni a likviditását. Az olaj ára 98 dollár fölé ment, de az arany ára maradt 1700 dollár környékén. A vezető New York-i indexek elenyésző veszteséget mutatnak.
A forint piacán úgy tűnik egyelőre tényleg megállt az esés, az eurót 305 forinton jegyzik.
15:50
A kezdeti esést egyelőre megnyugvás követte, az amerikai indexek hamar lerázták magukról a mínuszokat,és nincs határozott irány Európában sem. A befektetők most arra hivatkoznak, hogy a 2 százalékos amerikai GDP még mindig a leggyorsabb ütem 2010 negyedik negyedéve óta.
Korrigálnak a nyersanyagok is, az aranyat 1700 dolláron, az olajat 98,5 dolláron jegyzik. A hangulat javulása miatt megint gyengül a dollár, az EUR/USD 1,3522.
14:40
Rontotta a befektetői kora délután, hogy jelentősen lefelé módosították az amerikai GDP harmadik negyedéves számát. A második felülvizsgálat szerint az USA bruttó hazai terméke mindössze 2 százalékkal nőtt július, és szeptember között, az első közlésben szereplő 2,5 százalék helyett. Ez sokkal durvább csökkenés, mint amekkorát az elemzői közösség várt. A jelentős eredményrontás főleg a raktárkészletek vártnál alacsonyabb szintjének köszönhető. A harmadik egyedévben ezek értéke 8,5 milliárd dollárral csökkent, miután már az azt megelőző negyedévben is több, mint 39 milliárd dollárral zuhant. A vállalati profitok összértéke is jelentősen mérséklődött, 39,8 milliárd dollára, a megelőző időszaki 61,2 milliárdról. Módosították a külkereskedelem számait is. Az export a korábban bejelentett 4 százalék helyett 4,3 százalékkal nőtt, a behozatal számát viszont jelentősen vissza kellett vágni, ugyanis mégsem 1,9 százalék, hanem csak 0,5 százalék volt a harmadik negyedévben az Egyesült Államokban.
Korábban még javult a piaci hangulat a tegnapi általános zakó után. Ennek előzménye, hogy a tegnapi amerikai piaczárás után az amerikai kongresszus „szuperbizottságának” tagja elismerte, hogy nem jutottak egyezségre a következő 10 évre tervezett kiadás - csökkentésről. Ennek ellenére a Moody’s, és az S&P hitelminősítő közölte, hogy emiatt egyelőre nem tervezi az amerikai besorolás rontását. A Fitchről pedig azt tudni, hogy a hónap végéig felülvizsgálja az Egyesült Államokról érvényben tartott hivatalos véleményét.
Az amerikai GDP – adat közzététele után azonnal újabb eladói hullám indult a részvénypiacokon, mínuszba került Európa, és lefordultak az amerikai határidős indexek. Ismét gyengül az euró, és erősödik a dollár, miután a befektetők kerülni kezdték a kockázatot. Az EUR/USD ismét 1,35 alatt van.
A nyersanyag – piacokon nincsen nagy mozgás a tegnapi szakadás után. Az arany 1700 dollár alatt maradt, a kőolaj ára visszakúszott 97 dollár fölé.
A budapesti tőzsde is küzd a pluszokért, a BUX stagnál, az OTP egyelőre tartja 1 százalék körüli előnyét, még mindig a 3000 forintos szintért harcol. A forint gyengült reggel óta, az eurót 307 forinton jegyzik.