3p
Ma ismét jó a hangulat a tőzsdéken néhány amerikai makroadat hatására. Az OTP záróára megint emelkedni tudott, bár napon belül nem érte el az előző napi szintet. Az OPEC felbeszélte az arany árfolyamát, az amerikai elnök pedig országa uránbányáinak adott egy hazafias lökést.
(Fotó: 123rf.com)

Jó foglalkoztatási adatok és fogyasztói bizalmi indexek érkeztek az USA-ból, ez megalapozta a tőzsdék optimizmusát erre a napra. Az európai indexek egy-másfél százalék körüli pluszban járnak, az amerikai társaik is egy százalék körül mentek fel.

Itthon a BUX index csak kissé tudott emelkedni, 0,2 százalékkal, ahogy az OTP záróára is minimálisan, 14 900 forintra nőtt. A tegnap nap közben beállított 15 000 forintos OTO-rekordot egyáltalán nem sikerült ma elérnie. A forint erősödget, az euróért már csak 330,60-at kell fizetni a bankközi piacon.

Ülésezett az OPEC, ahol a vártnál valamivel kisebb kitermelés-csökkentésről döntöttek, 500 ezer hordó/nap értékben. Ez átmenetileg csökkentette az olaj árát, azután emelkedés következett. Most egy százalék körüli pluszban van a fekete arany, a WTI 59,10, a Brent 64,30 dollár körül.

További árfolyamok itt láthatók

Két számjegyű uránrészvény-robbanás

Egyes amerikai és kanadai uránbánya-vállalatok részvényei két számjegyű ugrást mutattak be, mások visszaestek azt követően, hogy Donald Trump amerikai elnök a hazai bányák előnyben részesítését tűzte ki célul. A kanadai Energy Fuels és az USA-ban jegyzett Uranium Energy részvénye 14 százalékkal ugrott meg péntekre virradó éjszaka.

Az amerikai uránbányászat támogatását, védelmét egyébként már régóta fontolgatta az elnök, nemzetbiztonsági okokra hivatkozva. Ősszel meg is rendelt egy tanulmányt, vizsgálatot ebben a kérdésben.

Stratégiai uránkészlet kell?

Most a Fehér Ház ezzel foglalkozó munkacsoportjának ajánlását szellőztették meg, amely szerint javasolják, Donald Trump elnök utasítsa a szövetségi kormányt, hogy vásároljon több uránt a hazai termelőktől. Ez a magasba küldte az amerikai bányászati ​​társaságok részvényeinek árfolyamát. Más kontinenseken levő, ausztrál vagy afrikai cégeknek persze ez már nem olyan jó hír, így egyes részvények estek.

Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának javasolják urántartalékok felhalmozását, ez áttételesen azért az egész szektornak jó lehet. A Bloomberg híre ugyanakkor “az ügyet jól ismerő” forrásokra hivatkozik, így még nem tudni minden hivatalos részletet. Még nem tudni, hogy milyen lehetőségeket választ Trump az ajánlások közül.

Emelkedik a Cameco is

A munkacsoport többek között megfontolta annak a lehetőségét, hogy egy 1950-es védelmi törvény alkalmazásával kötelezzék a kormányt amerikai urán vásárlására, stratégiai készleteinek feltöltésére.

Az URA jelzésű uránbánya-ETF (tőzsdén kereskedett alap) ma mindössze 1,7 százalékkal emelkedik, miután a részvények nem egységes irányban mozognak. A Cameco, az iparág zászlóshajója 4,5 százalékos pluszban van. Az uránbánya-részvények lényegében a fukushimai katasztrófa óta süllyednek, szenved az ágazat.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 41600 41190 42050 -0,31% 0 0 30 865 063 250 HUF 2026-04-30 17:05:07
MOL 4136 4000 4166 +2,27% 0 0 3 560 674 246 HUF 2026-04-30 17:10:56
MTELEKOM 2456 2456 2500 -1,05% 0 0 1 905 943 950 HUF 2026-04-30 17:10:11
RICHTER 13070 12720 13170 +2,35% 0 0 4 370 981 480 HUF 2026-04-30 17:06:29
OPUS 328 295 328 +11,75% 0 0 232 872 045 HUF 2026-04-30 17:14:33
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A semmiből jöt – háborús pletykára rögtön esni kezdtek az olajárak
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 14:54
Sajtóinformációk hoztak enyhüklést az olajpiacon. Feltehetőlkeg csak átmenetileg.
Részvény / Deviza / Áru Megvették a befektetők a magyar sztorit, senkinek sem jó a 100 dolláros olajár – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. május 1. 11:43
Vissza fognak térni az olajárak a hordónkénti 50-70 dolláros szint környékére, a kérdés, hogy mikor. A piac szerint 2027-ben már eljöhet ez a pillanat – mondta a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Vince Péter, az MBH Befektetési Bank Advisory Desk vezetője. Hiába az iráni háború és a geopolitikai kockázatok, újabb csúcsokra törnek a tőzsdék, ráadásul a magyar eszközök különösen vonzóvá váltak a Tisza kétharmados győzelme óta. Leginkább a külföldi befektetők szemében.
Részvény / Deviza / Áru Alig akarták abbahagyni – tőzsdehuszároké volt a terep
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 10:06
Jó hangulatban telt a kereskedés tegnap a tengerentúlon.
Részvény / Deviza / Áru Kicsattan a forint – ennyit ér a majális idején
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 09:51
A bankközi devizapiacon bizony ma sincs megállás.
Részvény / Deviza / Áru Gyengüléssel fejezte be a rövid hetet a forint
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 18:26
Vegyes nap után mínuszban zárt.
Részvény / Deviza / Áru Fordult a hangulat a magyar tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 17:39
Erős napot zárt a BÉT.
Részvény / Deviza / Áru Komoly felvásárlást jelentett be a Mol
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 17:07
A Mol újabb hazai szénhidrogén-termelési érdekeltséggel erősíti Magyarország energiabiztonságát. A vállalat megvásárolja az O&GD részesedését a középső és keleti országrészben található szénhidrogén bányatelkeiben a kapcsolódó infrastruktúrával együtt. A tranzakció után a Mol napi termelése várhatóan körülbelül 900 hordó egyenértékkel növekszik.
Részvény / Deviza / Áru Bőkezű az Amixa Holding a részvényeseivel
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 16:41
Nagyvonalú osztalékkal kedvez részvényeseinek az Amixa Holding: a BÉT Standard kategóriájában jegyzett társaság közgyűlése közel 390,2 millió forint osztalék kifizetéséről döntött. A részvényenkénti 30 forintos osztalék önmagáért beszél: a Foodnet-akvizíció rövid idő alatt termőre fordult, az Amixa pedig ennek eredményét most közvetlenül is megosztja a részvényeseivel.
Részvény / Deviza / Áru Jól kezdte a napot a Wall Street
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 16:16
Emelkedéssel rajtoltak az amerikai piacok.
Részvény / Deviza / Áru Felpörgött a pesti börze: pluszban a Mol, az OTP és a Richter
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 14:43
Tovább menetel a BUX.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG