Tovább dagad az autóvisszahívási botrány – felkészül a Mazda
Gyakorlatilag minden nagyobb autógyár érintett most már a légzsákbotrányban, iszonyatos pénzek mehetnek el a cserékre.
Mi a probléma?A légzsák kinyílásához szükséges elsütő túlságosan erőset robban az érintett autókban, fémdarabokat repítve az utastérbe. A szakértők eddig 6 halálesetet hoztak összefüggésbe a hibával.
A Mazda Japánban hívott vissza 75 ezer autót, miután a Takata veszélyes légzsákrobbantói ezekben is megtalálhatóak. Egyébként 38 ezer autót már korábban visszahívtak felülvizsgálatra – írja a Reuters.
Dagad a botrány
A Mazda lépése egyáltalán nem meglepő, a Honda mellett a Toyota, a Nissan, a BMW, és a Chrysler is hívott vissza autókat. A Takata korábban úgy nyilatkozott, hogy évekig tarthat, mire az összes érintett autóban ki tudják cserélni a légzsákokat – erről itt olvashat bővebben! >>>
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) tájékoztatása szerint sikerrel zárultak a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával több körben folytatott szakmai egyeztetések a kiberbiztonsági audit lefolytatásának rendjéről, valamint az eljárás maximalizált díjáról, melynek eredményeként kihirdetésre került a vonatkozó SZTFH rendelet. Emellett az SZTFH kiberbiztonsági felügyeleti díjról szóló rendelete is megjelent a Magyar Közlönyben.
A magyar költségvetésben is jelentős tétel lenne a kínai óriáscég rejtett adóssága. A háttérben egy furcsa gyakorlat húzódik meg, a legnagyobb gond pedig az átláthatatlanság.
Orbán Áron, a miniszterelnök öccse már nemcsak vezérigazgatója, hanem egyedüli tulajdonosa is a nemzetközi fegyverkereskedő cégnek, fegyverboltja viszont végleg bezárt Dunakeszin.
1,2 milliárd forintos foglalkozás-egészségügyi szolgáltatásra írt ki pályázatot a Paksi Atomerőmű dolgozói számára, de még a jónevű cégeknek sem sikerült elnyerniük a megbízást.
A 2020-as 12 milliárd dolláros rekordveszteséget megközelítő, 11,83 milliárd dolláros veszteséggel zárta 2024-et a Boeing amerikai repülőgépgyártó vállalat kedden publikált jelentése alapján.
Élénk kereslet mellett zajlott az év első jelzáloglevél-kibocsátása kedden, az MBH Jelzálogbank eredetileg 6 milliárd forint értékben meghirdetett aukcióján csaknem 9,83 milliárd forintos igény mutatkozott a befektetők részéről, amelyből a hitelintézet végül mintegy 8,75 milliárd forintot fogadott el.