A hedge fund világban sok a fizikus végzettségű szakember, a vezetők között azonban csak elvétve akad ilyen. David Harding Cambridge-ben végzett elméleti fizikusként, majd egy brókercéghez szegődött. Később Winton Capital néven indított saját céget: a hedge fund a legsikeresebbek közé tartozik, ma már több mint 29 milliárd dollárnyi kezelt vagyona van.
A cég sikerének egyik titka az elméleti fizikai háttér segítségével kiépített kereskedési stratégia: a cég 243 alkalmazottjából mindössze 12 trader van, aki ténylegesen a kereskedéssel foglalkozik - a kifejlesztett trendkövető rendszernek köszönhetően az ügyletek 90 százalékát automatizáltan hajtják végre. 99-en viszont a fejlesztéssel, elemzéssel foglalkoznak a társaságban.
Hardingnak nincs magánrepülője vagy jachtja, viszont nagyon szereti a punk rockot.
Faluvégi Balázs, a Bridge Wealth Management befektetési vezetője a GazdaságTV.hu-nak beszélt David Harding pályájáról és sikeréről.
Miért épp az elméleti fizika?
Az elméleti fizika a fizika azon ága, amely matematikai modellek és fizikai absztrakciók segítségével ésszerűsíti, magyarázza és előrevetíti a természetben előforduló jelenségeket. A matematika fontosságát az elméleti fizikában az is hangsúlyozza, hogy szokták még egyszerűen csak matematikai fizikának nevezni - írja a Wikipedia a Matematikai Fizika naplójában található meghatározás alapján.
Márpedig ha a magasszintű matematikai modellek alkalmasak a természeti jelenségek magyarázatára és előrevetítésére, nyilván alkalmasak arra is, hogy az OTP részvény vagy a dollár/euró árfolyam viselkedését is leírják, és megjósolják várható viselkedésüket.