4p
A Concorde Alapkezelő Hold-ra változtatta a nevét, amivel azt szeretnék sugallni a befektetőknek, hogy tartsák befektetési jegyeiket, ne ugráljanak feleslegesen ki-be az alapokból. A szakemberek szerint ez a kötvényhozam őrültség, a világ ennyire eladósodva még soha nem volt, amiből még nagyon nagy válság lehet.

A Concorde Alapkezelő új neve Hold Alapkezelő lesz – jelentették be a cég vezetői és tulajdonosai egy sajtóbeszélgetésen. Miért is változtattak nevet? – merült fel a kérdés. Az elemzések szerint sokkal jobban járnak a kisbefektetők, ha nem ugrálnak az alapok között, befektetések között, hanem hosszú távon tartják befektetésüket. (A „hold” szó angolul „tartást” jelent, gyakran szerepel elemzői ajánlásokban a vétel és eladás közötti fokozatként.)

Ezen kívül 2011 végén a vezetők, dolgozók megvették a cég többségi tulajdonát, így elváltak a hasonló nevű értékpapír-cégtől, de kiderült, hogy az emberek később sem tanulták meg megkülönböztetni a Concorde Alapkezelőt a Concorde Értékpapírtól. A brókercég azután alapkezelőt hozott létre, az alapkezelő pedig értékpapír-forgalmazót (az online értékesítéshez), de így sem szokták meg az emberek, nem tanulták meg szétválasztani a kettőt. Így végül a névváltoztatás mellett döntöttek.

Lehman Brothers után szabadon

Amikor felmennek az árfolyamok, magasak az értékelések, akkor az alapjaikban rendszerint csökkentik a részvények arányát. Amikor nagy esések vannak, a részvények olcsók, akkor növelik. Így tettek például 2008-ban, a Lehman Brothers bedőlése után is – hangzott el. Az ügyfelek előszeretettel visznek sok pénzt az alapokba, amikor a részvények megdrágultak, és vesznek ki pénzt, amikor tőzsdei összeomlás van, de ez a stratégia nagyon rossz.

Tartsd, ne ugrálj

Ezért a cég új nevével is arra ösztönzik őket, hogy hosszabb távon tartsák a befektetésüket, ne ugráljanak ki vagy be. A Hold a legnagyobb, bankoktól és biztosítóktól független hazai alapkezelő társaság. Bizonyos szempontból kicsi, csak 70 munkatársa van, de sok pénzt kezel, közel 600 milliárd forintot, ezzel már a nemzetközi mezőnyben is jelentőssé vált – mondták el.

Szeretik csinálni

Nem azért vagyunk itt, hogy pénzt keressünk, hanem azért, mert szeretjük ezt csinálni. Ingatlanalapokat például, amik most nagyon divatosak, nem csinálunk, mert nem értünk hozzá, és nincs kedvünk ezzel foglalkozni. Ha jó hozamot érünk el, akkor lesznek ügyfeleink, akkor mással nem kell foglalkozni – mondja a cég igazgatóságának elnöke, Szabó László (képünkön).

Általában nem akkor keresünk pénzt az ügyfeleknek, amikor a hozamokon látszik, hanem inkább akkor, amikor rálelünk valamilyen jó befektetésre. Lehet, hogy az éppen eső árfolyamok mellett van, és még sokáig nem látszik az eredménye – mondta el Móricz Dániel.

Őrült buborék

Hogy látják most a nemzetközi piacokat? – kérdezték az alapkezelőket. Szabó László szerint az a lényeg, hogy a jegybankok által a rendszerbe öntött sok ezer milliárd dollár levitte a kamatokat. Mexikó száz éves, Argentína 30 éves, Ausztria két százalékos hozammal szintén száz éves kötvényeket bocsátott ki. A kötvények egy buborék, ezek a kötvényhozamok őrültség – mondja a szakember. Soha a világ ennyire eladósodva még nem volt.

Balhé lesz, meg online

Ebből akkora nagy balhé lesz, ami elől sehová sem lehet elbújni – mondja Szabó. Az alacsony kamatszint minden másnak is felnyomja az árát, az ingatlanokét, a részvényekét, és ha megszűnik az alacsony kamat, minden más átárazódhat, lezuhanhat – magyarázta.

A magyar lakosság pénzügyi kultúrája lassan változik, várhatóan a következő években is tanácsra szorulnak majd a magánbefektetők. Ám tíz év múlva lehet, hogy már sokkal kevésbé, erre a cég már ma is készül. Ennek jegyében a cég egy ideje online is értékesíti befektetési jegyeit.

A Hold Alapkezelő referenciaalapja a mintegy húsz éve működő Concorde 2000 Alap. De a Hold Alap is, amely néhány éve létezik, alapok alapja, amely a többi abszolút hozamú alap jegyeibe fektet.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40540 39980 40950 +0,72% 0 0 24 765 689 620 HUF 2026-01-30 17:09:20
MOL 3930 3870 3968 +0,72% 0 0 4 376 490 052 HUF 2026-01-30 17:10:43
MTELEKOM 1998 1972 2015 +1,42% 0 0 825 917 221 HUF 2026-01-30 17:05:26
RICHTER 10770 10620 10870 +1,51% 0 0 4 293 531 670 HUF 2026-01-30 17:05:08
OPUS 550 547 554 -0,18% 0 0 2 251 659 436 HUF 2026-01-30 17:05:23
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Befektetési alapok Fontos mérföldkőhöz érkezett a tőzsde sztárpapírja
Herman Bernadett | 2026. január 21. 13:01
Több mint százszorosára növelte induláskori nettó eszközértékét az OTP Alapkezelő és az OTP Bank által közösen fejlesztett, tőzsdén kereskedett, régiós befektetési alap. Kevesebb mint két év alatt az OTP CETOP UCITS ETF kezelt vagyona átlépte a100 millió eurót. A Kelet-Közép-Európa 25 legnagyobb forgalmú és kapitalizációjú részvényét egyetlen eszközbe sűrítő alap 10 euró névértékű befektetési jegye a magánbefektetők körében is kiugró népszerűségnek örvend.
Befektetési alapok A Raiffeisentől igazolt a Hold Alapkezelő
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 11:26
Frissen érkezett szenior portfoliókezelőjük 12 év után váltott. 
Befektetési alapok Kijöttek a számok: az erős forinton buktak, az OTP-n viszont nyertek a magyar kisbefektetők
Herman Bernadett | 2026. január 7. 14:39
Az október végi Takarékossági Világnap után rákapcsoltak a kisbefektetők: dőlt a pénz az alapokba, az állampapírokba, de még a részvénypiacra is. Aki megtartotta az OTP-részvényeit, elégedetten dörzsölheti a tenyerét. 
Befektetési alapok Zsiday Viktor bejelentette, hogy befejezi portfóliómenedzseri pályafutását
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 13:21
Az általa kezelt Citadella befektetési alap beolvad a HOLD Alapkezelő már meglévő abszolút hozamú, HOLD Columbus alapjába.
Befektetési alapok Nem véletlenül lett az OTP a magyarok kedvence
Herman Bernadett | 2025. december 9. 14:41
Októberben hatalmas összeget fektetett be a lakosság értékpapírokba a szeptemberi kiáramlást kompenzálva. A befektetési alapok továbbra is nagyon kelendőek, de igazán sokat azok kerestek, akik a részvényeket választották. A lakosság kedvence továbbra is az OTP lehet. 
Befektetési alapok Bekeményített a kistesó: az aranyat és a Bitcoint is rommá veri  
Czwick Dávid | 2025. december 3. 10:28
Olyan buldózer születhet, hogy ahhoz képest kanyarban sincsenek az eddigi sztárok. Már vannak komoly jelek.
Befektetési alapok Egyre több pénzt visznek külföldi bankbetétbe a magyarok
Herman Bernadett | 2025. november 20. 19:05
A magyar állampapír a PMÁP kamatfizetése óta kevésbé vonzó. Ehelyett hazai és küföldi befektetési alapokba, kötvényekbe vagy éppen külföldi bankszámlákra kerül a magyarok megtakarítása. 
Befektetési alapok Magunkat rövidítjük meg, ha fenntarthatóak vagyunk? A szakértők válaszolnak
Imre Lőrinc | 2025. november 14. 10:25
Első ránézésre valóságos szentségtöréssel ér fel, ha egy pénzpiaci befektetőt arra kérünk, hogy mondjon le némi potenciálisan elérhető hozamról, egyéb szempontok javára. Ha viszont hozzátesszük, hogy így a klímatudatosabb jövő kulcságazataiba teheti a pénzét, már árnyaltabb a kép. Akkor meg pláne, hogyha hosszabb távra vetítve az látszik, hogy nincs is érdemi különbség egy hagyományos, és egy fenntartható befektetési alap között.
Befektetési alapok Kiderült, hová kerültek a PMÁP-ból kivont megtakarítások
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 09:21
Megtorpant az idén a háztartások állampapír-állományának a növekedése – írja laptársunk, a Klasszis Média csoporthoz tartozó Mfor. A PMÁP-pénzek fele került csak vissza állampapírokba, a többi az ingatlanpiacon, befektetési alapokban és más megtakarításokban kötött ki, vagy felélték a kisbefektetők – állapította meg az MNB. 
Befektetési alapok Rábízná a pénzét a mesterséges intelligenciára? Van, ahol már ezt is megteheti
Litván Dániel | 2025. október 3. 10:12
Az élen járnak a K&H Alapkezelőnél a mesterséges intelligencia alkalmazásában. Bánhalmi Gábor vezető stratégát a tapasztalatokról, illetve a piaci trendekről is kérdeztük.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG