Jelentősen növelni akarják a fizetős és a külföldi hallgatók arányát a Budapesti Corvinus Egyetemen (BCE) - írja a Népszava.
A BCE kancellárja, Pavlik Lívia elmondta: 2020-ban már egyáltalán nem fognak állami férőhelyeket hirdetni a jelentkezőknek. Az állami ösztöndíjas képzés helyett létrehoznak egy Corvinus-ösztöndíjat. A cél az, hogy a fizetős hallgatók nagyobb arányban, legalább 60 százalékban legyenek jelen az egyetemen. Számítanak a külföldi, feltehetőleg fizetős hallgatók számának növekedésére is: 2030-ra a jelenlegi 15-ről 45 százalékra akarják növelni arányukat.
A napilap cikke emlékeztet, a BCE jövőre kikerül a közvetlen minisztériumi fenntartás alól, 2019 nyarától egy állami alapítású közhasznú alapítvány működteti tovább.
A Népszava szerint hamarosan egy nemzetközi kollégium építésébe kezdenek, a külföldi oktatók, kutatók arányát is növelni akarják. A folyamat kezdete a kínai Fudan Egyetemmel most kötött megállapodás, amelynek keretében egy kettős diplomaprogram indul az egyetemen, szemeszterenként mintegy 4 millió forintos tandíjjal. Az akadémiai cél az, hogy a Corvinus Európa legjobb száz, és a világ legjobb kétszáz egyeteme közé kerüljön 2030-ra.
Mennyit kell fizetni a legnépszerűbb szakokon? A júliusban kihirdetett felsőoktatási ponthatárok után megnéztük, hogy a 10 legnépszerűbb alapszakon mennyit kell fizetni egy félévért. Összefoglaló cikkünk >>>> |