Ne maradj az árnyékban! |
Hangok
Ilyen például az "Audio-lenyomatunk": biztos vagyok benne, hogy a végletekig tökéletesíted a kinézeted és egy-egy találkozó előtt képes vagy órákat eltölteni a fürdőben. De vajon ugyanígy próbálsz hatni a látáson kívül más érzékszervekre, például a hallásra is?
Belegondoltál már abba, hogy milyen hatással van a mobilod csengőhangja egy társaságban? Kérdezd meg magadtól: mit árul el rólam a beépített, alapértelmezett csengőhang? Vajon milyen gyorsan kelted fel az érdeklődést, ha éppen a Motörhead bőgne fel a következő prezentációd alatt?
A zene végigkíséri az életünket, élményeket, emlékeket, érzelmeket ébreszt. Ne hagyj ki egy ilyen ziccert, és figyelj oda, miképp hathatsz hanggal a másokra!
Illatok
Az alapvető higiéniás szokásokról talán nem kell beszélnünk, de adódik a kérdés: hogyan hat az illatod a rólad kialakult képre és milyen hatással van másokra? Van esetleg egy jól bejáratott, veled azonosítható parfümöd? Esetleg jobban jársz, ha a hangulatodnak megfelelő illatod választod minden alkalommal?
Használd tudatosan mások orrát és annál fogva próbálj meg nyomot hagyni bennük, lehetőleg pozitívat, hiszen közel 12 millió szagérzékelő sejt várja az inputokat az orrban. Ne felejtsd el ezen kívül, hogy mindenkinek egyéni az illata, amely más és más érzelmeket vált ki emberenként, kémiai reakciók útján.
Posztok
Tudom, hogy lerágott csont, de mégis fel kell hívnom rá újra és újra a figyelmedet: gondold át, hogy mit teszel ki a Facebookra, Twittere, vagy akár hova, ahol néhány karakterben beszámolhatsz életed legfontosabb eseményeiről. Azt talán már te is jól megtanultad, hogy ez nem a bulifotók helye, ha munkát akarsz szerezni, vagy szeretnéd erősíteni a rólad kialakult képet. Viszont nézd végig az elmúlt néhány hónap bejegyzéseit: mennyi szakmai tartalmat osztottál meg? Hány olyan poszt van, amely arról tanúskodik, hogy követed azt a piacot, amit szenvedélyesen szeretsz? Esetleg magad is véleményformáló vagy? Gyerünk, oszd meg a gondolataid!
Már rég nem azt az időt éljük, amikor arról szólt a vita, hogy külön, vagy együtt kellene kezelni a magánéleti és a professzionális profilokat: vond össze azokat nyugodtan: lássák, hogy ember vagy (de csak ritkán esendő. Le a bulifotókkal!)
Nyelvtan
Ha már posztok sorozatát írnád, állj meg és olvasd el újra. Semmi sem pusztítja jobban a szakmai reputációdat, mint a rossz nyelvtan. Azt már rengetegszer összeszedték, hogy melyek a leggyakoribb helyesírási hibák, de ne felejtsük el időnként átböngészni a szakmai szókészletünket! Rosszul, rossz helyen használunk egy-egy kifejezést? Már jönnek is a trollok és a kommentáradat. Időről-időre fussuk át a leggyakrabban használt szakmai kifejezéseket, hogy mindig felkészült és pontos legyen a szövegünk, vagy legalább írjuk be a Google-be vagy dobjuk be a javítószoftverbe, ha nem vagyunk biztosak valamiben.
Email cím
Nem telik el nap, hogy ne küldenél el, legalább egy tucat emailt, igaz? Akkor ne elégedj meg egy egyszerű, ingyenes emailcímmel: 10 dollárért regisztráltathatod a weboldalad, és ha már megtetted, miért ne lenne saját elnevezésű mailed hozzá? Sokkal megnyerőbb az első benyomás egy céges emailről, mint egy ingyenesről.