Soros György magyar származású amerikai üzletember, a Soros Alapítvány elnöke, a Közép-európai Egyetem (CEU) alapítója (j5) és John Shattuck, az egyetem rektora (j4) az egyetem diplomaosztó ünnepségén 2013-ban. (Kép forrása: MTI Fotó, Marjai János) |
A jobbikos Mirkóczki Ádám fordult a rendőrséghez arra hivatkozva, hogy vezető fideszes politikusok és kormánytagok kijelentései alapján „Soros György a magyar állami szuverenitásra kiemelten veszélyes személy” – emlékeztet cikkében a Magyar Nemzet.
Mirkóczki sorra vette azokat a politikusi megnyilvánulásokat, amely szerint létezik Soros-terv, hogy „Soros Györgynek van egy veszélyes terve, amelynek megvalósításán egy kiterjedt nemzetközi hálózat dolgozik”. Meg is jelölt több bűncselekményt – így az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatását, vagy az alkotmányos rend elleni szervezkedést –, amelynek gyanúja szerinte mind felvetődik, legalábbis a kormánypárti nyilatkozatok alapján.
A Nemzeti Nyomozó Iroda a feljelentést elutasította. A Magyar Nemzet birtokába került határozatban pedig tételesen cáfolták, hogy Soros György veszélyes lenne.