A jelentkezéseket elsősorban a www.felvi.hu oldalon elérhető e-felvételi rendszerén keresztül lehet benyújtani legkésőbb éjfélig. Eddig a határidőig a felvételizőknek az adatrögzítéssel, a szakok megjelölésével és a szükséges, már rendelkezésre álló dokumentumok feltöltésével kell végezniük. Szintén legkésőbb addig kell befizetniük a megjelölt jelentkezési helyek alapján számított eljárási díjat átutalással vagy internetes fizetésre alkalmas bankkártyával. Ezt követően, február 23-ig kell hitelesíteniük jelentkezésüket az Ügyfélkapun keresztül, vagy az e-felvételi felületéről kinyomtatott és aláírt hitelesítő adatlap postára adásával (cím: Oktatási Hivatal, 1380 Budapest, Pf. 1190).
Az Oktatási Hivatal és az Educatio kft. korábbi tájékoztatása szerint az e-felvételi felülete mindenben segíti a kitöltőt, de nem mentesíti a jelentkezőt a szükséges információk ismerete alól. A kitöltéskor a jelentkező folyamatosan tájékoztatást kap arról, hogy mikor, milyen adatokat kell megadnia, milyen teendői vannak, ugyanakkor a jelentkezőnek kell összegyűjtenie és beszkennelnie a feltöltendő eredményeit, dokumentumait, neki kell tájékozódnia a jelentkezés alapvető szabályairól, mindezek pedig hosszabb időt vehetnek igénybe, mint az e-felvételi tényleges elektronikus folyamata.
Akiknek nem áll módjukban elektronikusan jelentkezni, a jelentkezési lapokat beszerezhetik az Educatio Nonprofit Kft., illetve az Emberi Erőforrások Minisztériuma központi ügyfélszolgálatán, valamint a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ megyei tankerületi és Budapest kerületi igazgatóságain. Aki a papíralapú jelentkezési lapot választja, annak a kitöltött és aláírt nyomtatványt legkésőbb február 15-én éjfélig kell postára adnia.
Kit vesznek fel
A felsőoktatásba az nyerhet felvételt, aki érvényes jelentkezést nyújt be legalább egy jelentkezési helyre, és február 15-ig befizeti a felvételi eljárás díját; rendelkezik a továbbtanuláshoz megfelelő végzettséggel (alap-, osztatlan mesterképzések, valamint felsőoktatási szakképzések esetében legalább érettségi bizonyítvánnyal, mesterképzések esetében oklevéllel). Feltétel továbbá alapképzésen, osztatlan mesterképzésen minimum 260 pont, felsőoktatási szakképzésben 220 pont, míg mesterképzésen az 50 pont, illetve néhány állami ösztöndíjas alapszak esetében a korábban meghatározott (260-nál magasabb) minimumpontszám elérése.
El kell továbbá érni a jelentkezési helyek egyikén a várhatóan július 24-én kihirdetendő ponthatárt, és meg kell felelni az egyes szakokon meghatározott egyéb feltételeknek, mint például orvosi alkalmasság, egyéb előírt szakképesítés, szakképzettség.