Mark Zuckerberg körüljár minden amerikai szövetségi államot, és tájékozódik a gazdasági helyzetről és a munkaerőpiacról. Útja során most nyilatkozott, és összefoglalta, hogy látja a technológiai szektor és a munkaerőpiac kapcsolatát.
Elmondta, hogy tapasztalatai szerint a technológiai szektorban ugyan nem bővül az állások száma, de nem is csökken. Az egyszerűbb munkafolyamatokban nyilván jellemző a gépesítés, ellenben a kutatást, innovációt, sokrétű feladatmegoldást igénylő munkakörök száma növekszik. Ráadásul ezek egyre jobban fizetnek, miután az itt dolgozók örökös tanulásra, fejlődésre kényszerülnek, és ezt a munkaadók megbecsülik, jutalmazzák.
Az utóbbi időben egyre több tanulmány jelent meg arról, hogy a technikai fejlődés mérsékelni fogja a munkaerő iránti igényt, de ezt már Marx és Lenin is emlegette, és a gyári munkásság nagy része valóban meg is szűnt a gépesítésnek köszönhetően, azonban más szektorok munkaerőigénye megnőtt, így összességében 100-150 év alatt nem lett nagyobb a munkanélküliség. Most ráadásul kvázi teljes foglalkoztatottság van Amerikában és Németországban, ami megint csak nem arra utal, hogy a kérdés aktuális lenne.