Felavatták Szolnokon a Béres Gyógyszergyár új gyógyszergyártó részlegét. A beruházás összköltsége meghaladja a félmilliárd forintot. Az eseményen Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mondott.
Az üzemavatást megelőzően három témáról tárgyaltak: a Béres Gyógyszergyárral újabb termelőüzem építésének lehetőségeiről esett szó, a magyar állam 300 hektárnyi földterületet ad át a szolnoki ipari park bővítéséhez, valamint költségvetési forrásból megoldják, hogy a választási ciklus végéig a megyeszékhely autópályán vagy autóúton a fővárosból elérhető legyen.
A gyógyszergyárban 1999-ben 500 millió forintos beruházást hajtottak végre, a cég mára a legnagyobb magyar tulajdonú gyógyszergyár lett. A feldolgozott alap- és csomagolóanyag együttes mennyisége eléri az évi 600 tonnát. A helyben foglalkoztatottak száma a kezdeti 64-ről kétszáz fölé emelkedett.
Hányan tolják, és hányan ülnek rajta?
A miniszterelnök, párhuzamot vonva a Béres család munkássága és mindenkori magyar kormányok munkája között, kijelentette: az ország lábra állításához elsősorban arra volt szükség, hogy növelni tudják Magyarország ellenálló képességét.
Oda jutottunk, hogy 10 millió emberből valamivel több mint 4 millió 100 ezer dolgozik, és mindannyian fizetünk adót; ez azt jelenti, hogy többen toljuk a szekeret, mint ahányan ülünk rajta - mondta Orbán Viktor miniszterelnök.
2010-ben a helyzet úgy festett, hogy élt itt 10 millió ember, ebből dolgozott 3 millió 600 ezer és adót fizetett 1 millió 800 ezer, ez az összeomlás biztos receptje - mondta.
Hozzátette: az út elején tartunk, akkor lehet végleg megszilárdultnak mondani a magyar gazdaságot, ha legalább ötmilliónyian dolgoznak.