Fotó: london2012.com |
Hol vannak a magyar sportolók?
Már a 2012-es olimpián is csak 157 magyar versenyező vehetett részt, – ennél kevesebb csak 1956-ban volt, akkor 111-en mentek, de ez a kis küldöttség végül 18 érmet nyert Londonban (ebből 8 arany).
Az Index szerint néhány sportágban a magyarok már egészen biztosan nem lehetnek ott Rióban: csapatsportágak közül ilyen a futball, a röplabda vagy a kosárlabda. Egy londoni olimpiai bajnokunk már elvérzett: a tornász Berki Krisztián sérülése után nem tudott döntőbe jutni a 2015-ös torna vb-n, továbbá a női kézilabda-válogatott váratlan kiesése miatt már így is csak három társulat áll harcban. Ha négy csapat jutott volna ki, akkor garantált lett volna a 180 fő körüli létszám, ha viszont csak egy lesz kijutó, akkor még az is lehet, hogy 100 alatt maradunk, ami történelmi mélypont.
Az Index úgy véli, hogy a magyar küldöttség várhatóan csekély létszáma azért is kínos, mert soha ennyi pénz nem volt a sportban. A szövetségek, az edzők és a versenyzők papíron minden támogatást megkaptak, amióta a sport stratégiai ágazat lett.
Eltűntek a sportágak, pedig pénzt kapnak rendesen
Judoban a ranglistát májusban zárják, 6-7 versenyző indulása a realitás, de már a világbajnokság is nehezen ment. Birkózásban Lőrincz Viktor kivételével mindenki kidőlt az idei vb-n, ökölvívásban még csak meccset sem sikerült nyerni a vb-n, sőt, összesen két bokszoló jutott el a nevezésig. Gátfutásban vannak biztató jelek.
Az öttusa sem tudott felmutatni érdemes versenyzőt, pedig ott nincs jelentősebb konkurencia és a pénzhiányra sincs ok. Az evezés és a kerékpár kvótaközelben sem volt, pedig hatalmas mennyiségű támogatást kapnak. Vívásnál az olimpiai ranglistán két világkupa-fordulóval a vége előtt egyetlen magyar csapat sem áll kijutó helyen.
A férfi vízilabdázóknak szinte biztos a kijutásuk, nem úgy mint a nőknek, akik egy nagyon kemény Eb-ről kerülhetnek csak be a rió-i csapatba. A férfi kéziseknek csupán csak 14 százalék esélyük van a részvétel kiharcolására - írja a lap.
Tőlük várható olimpiai érem
Hosszú Katinka, Cseh László arannyal zárta a kazanyi világbajnokságot, míg Gyurta Dániel bronzzal, így tőlük nagyon esélyes egy-egy érem. A kajakos Kárász Anna idén legyőzte az olimpiai bajnok és címvédő Kozák Danutát, a vb-ről pedig két ezüsttel tért haza. Kozák viszont párosban hozta haza az aranyat a vb-ről, így rájuk is számíthatunk az olimpián. A Kammerer Zoltán és Szalai Tamás alkotta páros nagyon erős, így a legjobbak között tartjuk őket számon.