A bejelentés szerint a leépítés gyógyító munkát végző dolgozót nem érint, a tagvállalatoknál a háttérszolgáltatási (élelmezés, kontrolling, informatika) feladatokat ellátó munkatársak nagy részét bocsátja el a holding. A létszámleépítés a komoly likviditási gondokkal küzdő társaságnál a már korábban bejelentett racionalizálási és átalakítási folyamat része, amelytől mintegy 700-800 millió forintos megtakarítást remélnek.
Az Egészségügyi Holding Zrt.-nél, illetve gyógyintézményeiben az elbocsátások után mintegy 4,200-an fognak dolgozni. A társaság adósságállománya elérte a négymilliárd forintot, és ennek nagyobb része lejárt szállítói tartozás. A cégvezetés bejelentette, hogy jövőre a működés racionalizálásából származó megtakarítások elérik a 1,5 milliárd forintot. Ez minden évben jelentkező megtakarítás, amelyet a szerződések és a fizetési átütemezések áttárgyalásával érnek el.
Már tájékoztatták az érdekképviseleteket, egyeztetések zajlanak a konkrét létszámról és minden elbocsátandó munkavállaló megkapja a munkaszerződése alapján neki járó maximált összeget. Mindenkinél megpróbálják a lehető legjobb megoldást megtalálni, vagyis ha az érintett dolgozónak más - például ápolói - szakképesítése is van, a holding igyekszik majd a nyitott pozíciókra átvenni.
Kórházat nem zárnak be, viszont januártól két gyógyintézménnyé alakul át a holding négy tagkórháza, ennek értelmében jövőre a mátészalkai és a fehérgyarmati, valamint a nyíregyházi és a nagykállói kórház alkot majd egy-egy intézményt. A megyei betegellátás sem fog sérülni, hiszen két pólusból áll majd, az északi pólushoz (Fehérgyarmat és Mátészalka) várhatóan jövő év elején csatlakozik a kisvárdai, valamint az elképzelések szerint a Borsod-Abaúj-Zemplén megyében lévő sátoraljaújhelyi kórház is.