A szakszervezet pénteki budapesti bemutatkozó sajtótájékoztatóján Dénes Tamás elnök elmondta, azért döntöttek a ReSzaSz megalakítása mellett, mert nem találtak olyan szervezetet, amely szerintük megfelelő válaszokat adott volna az egészségügyben meglévő problémákra.
Ezek közül elsősorban a rezidensek és a szakorvosok bérrendezését emelte ki, és azt mondta, várják, hogy az egészségügyi államtitkárság betartsa év elején tett ígéretét, miszerint 270 ezer forint lesz a szakorvosi alapbér.
Az ágazatban várt változást "kikényszerítő" érdekérvényesítési technikák között említette, hogy első lépésben az orvos - aki megteheti - ne vállaljon önként túlmunkát, de a különböző demonstrációk szervezését és végső soron a felmondólevelek ismételt letétbe helyezését és a munkabeszüntetés lehetőségét is felvázolta az elnök.
Nem nyugati béreket akarnak
Közölte, a következő éveknek az egészségügyről kell szólniuk, "újra kell éleszteni" az ágazatot, hangsúlyozva, hogy nem nyugati béreket szeretnének, hanem olyan díjazást, amely tisztességes. Elképzelésük szerint egy rezidens nettó alapbére 300 ezer forint, egy szakorvosé 500 ezer, míg egy főorvosé 700 ezer forint kell, hogy legyen.
Ami a nyugati béreket illeti...
A napokban a magyar orvosok kedvelt kivándorlási célpontjának szakemberei sztrájkoltak: a rezidenseknek nem sikerült megegyezni a kormánnyal a fizetésekről és a munkaidőről. Eközben a mi orvosaink közül az ott dolgozók többnyire igencsak elégedettek ottani béreikkel. Részletek: Magyar orvos számára elképzelhetetlen pénzért sztrájkolnak az angolok >>