A találkozón egy eddiginél intenzívebb ipari együttműködés feltételeit és irányait jelölték ki. Ehhez jó alapot jelent, hogy Magyarországon 2300 német vállalkozás működik. Az együttműködés egyik fontos alapja lehet, hogy az Európai Unió a Duna Stratégia szerint a Duna-menti gazdasági területek fellendítését tervezi. Ez azonban csak a határokon átívelő szorosabb üzleti kapcsolatokon keresztül valósulhat meg.
Horváth Miklós, a magyar munkaadói delegáció vezetője elmondta: „A Bajor Gazdasági Szövetség a legnagyobb kereskedelmi partnerünk Németországban, így kiemelt jelentőséggel bír a külgazdaság szempontjából együttműködésünk szorosabbá tétele. A müncheni találkozó keretében konkrét üzleti tárgyalásokat folytattunk. Komoly lehetőséget látunk a német-magyar ipari klaszterek létrehozásában, amelyet szeretnénk intenzívebben kihasználni a gyártás, a logisztika, a szolgáltatóipar és a mezőgazdaság terén egyaránt. Vannak olyan sikeres tagvállalataink, melyeknek németországi piacra lépésében és a német középvállalatokkal való kooperáció létrehozásában aktívan tudunk segíteni.”
A Bajor Gazdasági Szövetség a magyar kormányhoz és vállalkozásokhoz fűződő viszonyát szorosabbra fűzte. Az elmúlt hónapok találkozói során a gazdasági együttműködés terve mellett a képzett munkaerő biztosításának és a duális képzési rendszer lehetőségeinek kérdése is napirendre került. A magyar-német partnerség kulcsa ugyanis a képzésben és továbbképzésben rejlik.
Az MGYOSZ és a bajor partnere közötti egyeztető tárgyalás során végül megállapodtak abban, hogy a kijelölt területeken a konkrét együttműködési lehetőségek feltérképezését 2012 első negyedévében egy következő találkozón folytatják.