Medveczki Zoltán, az áramtőzsdét működtető, a közvetve az MVM csoporthoz tartozó HUPX Zrt. ügyvezető igazgatója Magyarországot jó helyszínnek nevezte a 2013. január elsejéig létrejövő gáztőzsde szempontjából, egyebek között a jelentős gáztároló kapacitások miatt is. Az ügyvezető igazgató megjegyezte, hogy a gázmodellbe be kell illeszteni a gáztőzsdét, és a szabályozást "kereskedőbarátabbá" kell tenni. Szólt arról is, hogy 2015 után a Gazprommal lejáró hosszú távú gázszállítási szerződés, illetve új kötése még több lehetőséget tartogat majd a gáztőzsde számára.
Az MVM stratégiai osztályvezetője elmondta, hogy a csoport integrált regionális energetikai vállalattá kíván válni az értéklánc minden meghatározó szegmensében - a termelésben, a szállításban, a rendszerüzemeltetésben egészen a fogyasztói értékesítésig - beleértve a gázpiacot is. Sándor József emlékeztetett arra, hogy 2020-ra 250 milliárd forint adó, kamat, tőketörlesztés és amortizáció előtti profitot (EBITDA) tervez a csoport, szemben a 2010. évi 93,5 milliárddal és a 2013-ra tervezett 147-150 milliárd forinttal.
A gázpiaci tevékenységről szólva egyebek között a magyar-szlovák gázvezetéket, a gázkereskedelmet és a lehetséges projektek között a horvátországi LNG terminál kiépítésében való részvételt említette az MVM stratégiai osztályának vezetője. Szerinte a gáztőzsde sikeréhez hozzájárulhat, hogy Magyarországon, vagy határaihoz közel fontos vezetékek épülnek, és jelentős a magyar gáztároló kapacitás. Elmondta, hogy jelenleg is van kínálat a magyar-osztrák HAG vezetéken keresztül, de az is tőzsdei termék. Fontos ellátásbiztonsági követelménynek nevezte, hogy a magyar ár magyar platformon, azaz tőzsdén szülessen meg.
A másfél éve működő áramtőzsde az elmúlt időszakban a vártnál jóval nagyobb eredményeket ért el, az év egészében a forgalom várhatóan megközelíti a 4 terawattórát, az összes magyar felhasználás 10 százalékát. A HUPX ügyvezető igazgatója beszámolt arról, hogy a tőzsdén kívül kereskedő brókerek használják az áramtőzsde elszámolási rendszerét, amit Európában még senki nem csinál. A várakozások szerint a régióban aktív 4-5 bróker közül több csatlakozni fog ehhez a rendszerhez.