A mobilszolgáltató február elején mintegy 30 ezer tértivevényes levelet küldött ki az üzleti előfizetőinek, amelyben a Christopher Laska vezérigazgató és Mike Michel marketing vezérigazgató arról értesíti a címzetteket, hogy február 19-től egyoldalúan módosítják a velük kötött szerződést - írja a hvg.hu.
A portál cikke szerint két tételt számolnak fel eztán pluszköltségként: egy kiegészítő havidíjat és egy kapcsolási díjat. Előbbi a céges flottában használt telefonok számától és a mobiltelefonálási szokásoktól függően 200 és 1000 forint közötti felárat hoz, amely ráadásul nem lebeszélhető, nem leforgalmazható tételként minden egyes előfizetés után kiszámláznak. A szórásról egy bennfentestől is csak annyit sikerült megtudnia a portálnak, hogy lehet átlagosan 800 forinttal számolni.
Utóbbi hivatalos nevén: „a hívásfelépítés díja” sikeres hívásonként nettó 3 forinttal növeli meg eztán a telefonszámlát.
A Telenor levelében olvasható az is, hogy az áremelés egyoldalú szerződésmódosítás. Ez alapesetben azt jelenti, hogy ha e módosítást a másik fél nem fogadja el, a szerződést következmények nélkül fel lehet bontani, semmissé lehet tenni. A Telenor azonban a hvg.hu-nak cáfolta, hogy az általuk bejelentett egyoldalú szerződésmódosítás lehetőséget adna az ügyfeleknek a szerződésekből kilépésre - írja a hvg.hu.
Több tízezer forinttal is drágulhat
Nem hivatalos, de hírközlési hatósági forrásból a portál úgy értesült, ez ügyben már érkeztek panaszos levelek az NMHH-hoz, ahol az egyoldalú szerződésmódosítást vizsgálni fogják – és az is szinte borítékolható, hogy a lépést a Gazdasági Versenyhivatal is szemügyre veszi.
A hvg.hu-nak nyilatkozó cégvezető úgy számolt, a február közepétől kezdődő új számlázási ciklusban a mobilköltségei havonta így akár 80-100 ezer forinttal is drágulhatnak.