Ez körülbelül tíz százalékkal több mint az előző év azonos időszakában - derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkafelügyeleti főosztályának jelentéséből.
Az adatok szerint 15 halálos kimenetelű munkabaleset történt az idén az első három hónapban, ami 16 százalékos csökkenés az egy évvel korábbihoz képest.
Budapest a legveszélyesebb
A statisztikából kiderül, hogy az összes eset 13 százaléka, 563 Budapesten fordult elő, majd Borsod-Abaúj-Zemplén megye következik 298 esettel, amit Győr-Moson-Sopron megye követ 288 munkabalesettel. Zala és Nógrád megyében történt a legkevesebb baleset, 83 és 82 alkalommal szenvedtek három napon túl gyógyuló sérülést a munkavállalók.
A kis gyárak munkásai veszélyben?
Az összes munkabaleset csaknem 60 százaléka a 250 munkavállalónál kevesebb alkalmazottat foglalkoztató vállalatoknál fordult elő. A legérintettebb korcsoport a 35-44 évesek, a munkabalesetek több mint negyede köthető ehhez a korosztályhoz.
Csaknem 900 baleset, az összes több mint ötöde történt a gépiparban, amit a feldolgozóipar követ 695 munkabalesettel, majd a kereskedelem, 450-nel. Az építőiparban 169 munkabaleset történt az első negyedévben, azonban ezek között 6 halálos volt.
A felügyeleti szervek az első három hónapban 11,9 millió forint munkavédelmi és 380 ezer forint eljárási bírságot szabtak ki.