A felújításokat az Alstom budapesti generátor szakműhelye, magyar mérnökcsapata, külföldi szakemberek és több hazai alvállalkozó bevonásával végzi.
Nem csak felújítják, bővítenék isA kormány tavaly júniusban nyilvánította kiemelt beruházásnak az atomerőmű bővítését. A tárca szerint erre az erőmű hazai energiaellátásban betöltött stratégiai szerepe miatt volt szükség. A megvalósításra még nem írták ki a tendert. |
A paksi atomerőmű 1982 és 1987 között helyezte üzembe a négy, egyenként 500 megawatt teljesítményű atomerőművi reaktorblokkhoz tartozó kilenc, Ganz gyártmányú generátorát. A berendezések felújítása 10-12 évente esedékes - emlékeztet a társaság közleménye. Az idén júliusban kezdett munkák során évente egy generátor forgórészét újítják fel az Alstom magyar szakemberei. A teljes felújítás 2021-ben ér véget.
Aktív az országban az Alstom
A cég magyar szervizcsapata több hazai erőműben végzett már generátor-felújításokat, ezen kívül finn, osztrák és török erőművek felújítási projektjeiben is sikerrel vett részt - közölte az Alstom.
Magyarországon az Alstom Csoport minden üzletága, köztük a hőerőmű, a megújuló energiaforrások, a közlekedés és az energiaátviteli hálózat üzletág is jelen van. Az Alstom Hungária Zrt. mintegy 150 alkalmazottat foglalkoztat budapesti központjában, és 65 stratégiai alvállalkozóval működik együtt.
A magyar Alstom értékesítési árbevétele 40 százalékkal, 7,6 milliárd forintra emelkedett a március 31-én zárult üzleti évben. Idén a cég szeretne részt venni számos, erőmű- és közlekedésfejlesztésre kiírt közbeszerzésben. Részletek >> Jelenleg 12 Alstom-metrószerelvény van Magyarországon a megrendelt tizenötből, ebből hét rendelkezik üzemeltetési bizonyítvánnyal, amelyet folyamatosan szereznek meg a szerelvényekhez, az előzetes teszteken nem volt egyik szerelvénynél sem probléma. 2014. március 31-től szállít utasokat a négyes metró Budapesten. Részletek >> |