A 300 négyzetméteres üzlet 15 embernek ad munkát. Az Újpesten megnyílt üzletet Fodor Pál és Kozma Béla magánkereskedők üzemeltetik, és ez már a harmadik boltjuk, amelyet a Spar partnereként működtetnek - ismertette Erwin Schmuck ügyvezető.
A most megnyílt újpesti üzlet. Forrás: Spar |
Fodor Pál elmondta, hogy a régi üzletépületet a környező területtel együtt a kerületi önkormányzattól, árverésen vásárolták meg. A felújítást és a parkoló kialakítását saját beruházásban végezték, de a konkrét összeget nem árulta el, mint ahogyan azt is üzleti titoknak tartotta, hogy a forgalom hány százaléka a Sparnak havonta fizetett franchise díj.
Az osztrák családi tulajdonban lévő Sparnak több mint 13 ezer alkalmazottja van Magyarországon, az üzleteit naponta mintegy 600 ezer vásárló keresi fel. Az utolsó lezárt üzleti évben, 2013-ban 453 milliárd forint volt a forgalma.
A Spar 2012-ben indította el az együttműködését a családi vállalkozásban dolgozó kiskereskedőkkel. Az idén szeretné megduplázni ezek számát, amely újabb 25 franchise partnert jelent.
A cég illetékesei korábban azt nyilatkozták, hogy a vállalat által fizetendő élelmiszerlánc-felügyeleti díj - a jogszabály módosítás miatt - az idén 9 milliárd forintra nő a korábbi 325 millió forintról. Ezért a tervezett 18 milliárd helyett csak 8 milliárd forint befektetést hajtanak végre 2015-ben Magyarországon.
Boltokat zárnának be?
Három fővárosi szupermarkettel és február végéig három benzinkúton működő egységgel bővül a Spar-hálózata - mondta néhány napja a Spar Magyarország Kft. kommunikációs vezetője, annak kapcsán, hogy a hvg.hu nemrég arról írt, hogy a több mint negyven Spar-üzletből hamarosan 9-12 egységre kerül lakat hazánkbanm mert így próbálják csökkenteni a társaság veszteségeit.
A Spar legfőbb törekvése a franchise rendszer kiépítése, amellyel például a Sparnak eddig 325 millió forintos közterhet jelentő élelmiszerlánc-felügyeleti díj 9 milliárd forintra emelkedését is ellensúlyozhatják.