Iron Swim
Az Iron-cégcsalád legékesebb tagja az úszóiskolát üzemeltető, valamint Hosszú Katinka szponzori szerződéseit és marketing-együttműködéseit kezelő Iron Swim, amely a pandémia okozta nehézségek ellenére pénzügyi szempontból kiemelkedő éven van túl – a beszámoló szerint több mint 313 millió forintos adózott eredménnyel zárta a 2020-as évet. Viszonyításképpen, a cég 2019-es eredménye 93,9 millió forint volt.
A beszámolóban megjelenő növekedés ellenére a cég laptársunknak, a Piac & Profitnak arról számolt be, hogy míg a Hosszú Katinka szponzoregyüttműködéseiből származó bevételek nőttek a tavalyi év során, maga az úszóiskola jelentős bevételkiesést volt kénytelen elkönyvelni 2020-ban. Ahol lehetett csökkentette a költségeket, feladta irodáját, és átcsoportosította az egyéb bevételi forrásokat – azaz a szponzori bevételek egy részét is az úszósiskola működésének fenntartására fordította, így sikerült megőrizni a 13 fős alkalmazotti gárda (edzők, oktatók, back office dolgozók) munkahelyét.
Az Iron Swim beszámolójában mindig kifejezetten érdekes az anyagjellegű ráfordítások sora, amely 60,62 milliós kiadást jelentett a cégnek – ez egyébként gyakorlatilag szinte teljesen megegyezik a 2019-es 58,919 millió forintos összeggel. De mire költött 2020-ban Hosszúék cége?
- az úszóiskola költségeire – 16,324 millió forint
- bérleti díjakra – 17,87 millió forint
- telekommunikációra és a weboldal üzemeltetésére – 1,797 millió forint
- számviteli, jogi tanácsadási szolgáltatásokra – 10,03 millió forint
- hirdetésre, reklámra – 1,786 millió forint
A bérleti díjak esetében mindenképpen fontos megjegyezni, az Iron Swimnek jelenleg két uszodával van szerződése – a szentendrei V8 uszodával és a Duna Arénával, és mint ahogy azt a lapnak adott válaszukban kiemelték, a 17,87 millió forintos összeg a klub, az úszóiskola, valamint a nyári tábor által használt különböző létesítmények bérleti díját, valamint a belépőjegyek költségeit fedezi. 12 hónapra nézve így az Iron Swim átlagosan havi közel 1,5 millió forintot fizethetett a létesítményékért – igaz a járvány első szakasza teljes leállást hozott mintegy három hónapig mind az úszóiskola, mind a versenysport szempontjából.
Iron International
Az Iron Swim és az egy ügyvédi irodához köthető ciprusi Rimland Limited által közösen tulajdonolt, az International Swimming League (ISL) versenysorozatot megalapító, és a sorozatban induló Iron International úszócsapatot működtető céget 2019 augusztusában jegyezték be, így a most leadott beszámoló mindössze a második az Iron International történetében.
A versenysorozat 2020-as idényre rányomta a bélyegét a koronavírus-járvány, végül a normális, több helyszínes megoldás helyett Budapesten rendezték meg az egész szezont egy hathetes verseny keretében, szigorú biztonsági előírások mellett, buborékos megoldásban – írta válaszában a cég.
A cég eredménye szolidan javult első évéhez képest – a 2020-as beszámolóban 8,524 millió forintos adózott eredményt könyvelhettek el valamivel több mint 53 millió forintos nettó árbevétel mellett. A kiegészítő melléklet szerint ez elsősorban versenyszervezési és -népszerűsítési tevékenységéből származott.
Új vállalkozásba fogott Hosszú Katinka
Idén február 16-án az úszónő cégei közt megjelent a HK SUPERFOOD Kft., amelyről szinte semmilyen információt nem lehetett tudni, kivéve azt, hogy a cégadatbázis szerint fő tevékenységi köre „éttermi, mozgó vendéglátás”. Most a Piac & Profitnak árulták el, hogy mik a tervek az új cég létrehozásával. Az egyelőre tervezési fázisban lévő vállalkozás kiegyensúlyozott, egészséges étkeztetéssel foglalkozik majd, valamint a tudatos táplálkozás fontosságát is hirdeti.
További részletek és érdekességek laptársunk, a Piac & Profit cikkében.