Egy, az egészségügyi szektorban több mint egy évtizede sikeresen működő társaság leánycégének innovatív fejlesztéseihez biztosít tőkét a Széchenyi Tőkealap legutóbbi döntése alapján. A Med-Scop Hungary Kft. egy, az anyagcége egészségügyi és orvos-technológiai üzemeltetési tevékenységéhez kapcsolódó területre lép be az egészségügyi szférán belül. A társaság a nemzeti egészségügyi szűrőprogram célkitűzéseinek mindenben eleget tevő, komplett diagnosztikai eszközökkel felszerelt mobil szűrőállomást alakít ki és üzemeltet, illetve saját egészségügyi szoftverek és technológia fejlesztésére fordítja a friss tőkét.
A Széchenyi Tőkealap az EU által notifikált új terméke keretében összesen 220 millió forintot fektet be két ütemben az induló vállalkozásba. Első lépésként 120 millió, majd 2014-ben 100 millió forint tőkebefektetéssel segíti az üzleti tervek megvalósítását, egyharmados tulajdonrészt szerezve ezzel a vállalkozásban.
Csuhaj V. Imre |
Csuhaj V. Imre, a Széchenyi Tőkealap elnök-vezérigazgatója szerint sikerült ismét egy olyan hazai kisvállalkozást kiválasztaniuk együttműködő partnerként, amely egy speciális területen, de széles intézményi körben már bizonyította eredményességét, ugyanakkor innovatív hozzáállásával önálló fejlesztésekbe is kezdett. Az új területek alaptevékenységtől eltérő iránya azonban indokolttá tette, hogy a saját fejlesztések különálló keretek között folytatódjanak tovább. Az SZTA Unió által engedélyezett, idén elindított terméke tette lehetővé az Alap beszállását, a társaság finanszírozási igényeinek megfelelő léptékű befektetéssel.
Prevenciós szűréseket is végezhetnek a szűrőbusszal
Az SZTA tőkeforrását fogadó társaság, a Med-Scop Hungary Kft. anyacége – a Vatner Kft. – a magyarországi egészségipar területén biztosítja orvostechnológiai eszközök komplex szervizmenedzsmentjét, valamint intézmények infrastruktúrájának műszaki üzemeltetését, a piac két vezető szereplőjének egyikeként.
„Újonnan indított vállalkozásunk az anyagcég főprofiltól eltérő, saját fejlesztéseit veszi át, önálló egységbe szervezve azok kezelését” – mondta el Matyék Gábor a Med-Scop Hungary Kft. ügyvezetője.
A cégcsoport hátteréből adódóan a leánycég megfelelő szakemberekkel, és technológiai tudással rendelkezik ahhoz, hogy egy, az országban egyedülálló, a legkorszerűbb CT, audiológiai-, szemészeti-munkaállomással és mobil ultrahang berendezéssel felszerelt mobil szűrőközpontot alakítson ki és üzemeltessen. A szűrőbusz kapacitását egyrészt a régió egészségügyi intézményei köthetik le, másrészt az ország bármely pontján alkalmas prevenciós szűrőprogramok lebonyolítására – a vállalati vagy a magán-egészségügyi szféra szereplőivel együttműködve.
Az SZTA-val kötött megállapodás további fejlesztési tervekre is kiterjed. A Med-Scop Hungary két web-alapú – egy humánbeteg diagnosztikai és döntéstámogató rendszer, illetve egy webes állatorvosi anatómiai képtár - rendszer továbbfejlesztését végzi el a következő évben a tőkebevonás segítségével. A két szoftvert – a Humeda-t és a Vetfusion-t – a jövőben elsősorban belföldi majd a későbbiekben nemzetközi piacon tervezik értékesíteni.
Széchenyi Tőkealap-kezelő ZrtA Magyar Állam 100%-os tulajdonában álló gazdasági társaság, tulajdonosi jogait a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség gyakorolja. Az alapkezelő feladata a Regionális Operatív Programok keretéből felállított Széchenyi Tőkebefektetési Alap 14 milliárd forintos forrásának eljuttatása a magyar KKV-szektor felé, meghatározott időtartamra szóló tőkebefektetés formájában. Az Alap 14 milliárdos forrásának 85 százaléka európai Uniós forrásból származik, 15 százaléka magyar állami forrás. Az alapkezelő tőkebefektetési tevékenységét előre meghatározott és transzparens befektetési politika mentén végzi, szakmai alapon kiválasztott befektetési bizottság döntés-előkészítésével. A Széchenyi Tőkebefektetési Alap célja, hogy a nemzetgazdasági szempontból jelentős, ugyanakkor a piaci kockázati tőkebefektetők figyelmén többségében kívül eső szektorok vállalkozásait elsősorban tőke oldalon támogassa. Az Alap befektetési politikája ezáltal ösztönzi a gazdasági növekedést, a foglalkoztatás bővülését, a leszakadó régiók felzárkózását és szolgálja az európai uniós források minél hatékonyabb területi felhasználását. |