A francia Alstom és az orosz Atomenergomas atomenergetikai gépgyártó cégcsoport vegyesvállalata szállíthatja a Lengyelország és Litvánia közötti orosz enklávé területén, Kalinyingrád megyében épülő baltikumi atomerőmű 1-es és 2-es blokkjának géptermi berendezéseit mintegy 35 milliárd rubel (875 millió euró értékben). Az ügylet magyar vonatkozása, hogy a fele részben az Atomenergomas tulajdonában álló Ganz Egineering és Energetikai Gépgyártó Kft. indult azon a tenderen, amelyet a baltikumi erőmű fűtőelem-kötegek átrakását végző berendezésének beszerzésére, illetve a nyolc szivattyú szállítására írtak ki mintegy 10 millió euró értékben.
Szitár-Csanádi Attila, a Ganz Egineering és Energetikai Gépgyártó Kft. ügyvezetője a cég közleményében kiemeli, hogy az Atomenergomas leányvállalataként komoly lehetőségeik vannak az orosz piacon. A baltikumi atomerőművi lehetőségen kívül szerződéssel rendelkeznek a leningrádi atomerőmű 2-es blokki átrakó részegységek gyártására, ajánlatot adtak a novovoronyezsi atomerőmű egyes és kettes blokki gépeinek szállítására, és versenybe szállnak a rosztovi erőművi átrakóberendezés szállításáért is. Az orosz Atomenergomas 2007-ben hozott létre vegyesvállalatot a világ egyik vezető energetikai gépgyártó vállalatával, az Alstommal azzal a céllal, hogy közösen szállítsanak géptermi berendezéseket atomerőműveknek.
A 2008-ban létrehozott orosz-magyar vegyesvállalat, a Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó Kft. jelenleg 49 százalékban a Ganz Holding és 51 százalékban az orosz Atomenergomas tulajdonában van. A Ganz hagyományosan a vízgépészeti berendezések piacának egyik jelentős szereplője. Korábban számos erőművi szivattyút készített, egyebek között a Paksi Atomerőmű, a Dunai és Tiszai hőerőművek számára, az EGI partnercéggel együttműködve pedig több mint 30 nagyteljesítményű szivattyút exportált. A Ganz 1890-től készít turbinákat, emellett olajipari berendezéseket, dízel-hidraulikus erőátvitelű komplett stabil fúróberendezéseket, dugattyús szivattyúkat gyárt.