Az iparkamara mai budapesti rendezvényén tartott előadást Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke. A kamara és a Fidesz két évvel ezelőtt egyezett meg a gazdaságfejlesztés legfontosabb pontjaiban, itt az ideje mérleget vonni - mondta bevezetőjében Parragh László, a kamara elnöke, aki az elmúlt időszakból a Széchenyi-kártya sikerét, a szakképzés újraszabályozását emelte ki többek között. Parragh szerint még van feladat, úgy gondolja a struktúra-átalakítás érdeksérelemmel jár, ezért érzékelhető egy folyamatos "visszarendeződési szándék". Parragh főleg az oktatásról beszélt, szerinte a felnőttképzésben van még mit előrelépni. A kamara elnöke szerint nagyjából 1 millió embert lehetne még bevonzani a munkaerőpiacra, ehhez megfelelő képzés kell, a valós igényeket kell kielégíteni, nem a "divatszakmák" alapján alakítgatni az oktatási rendszert.
Parragh szerint ma a felsőfokú szakképzés menekülési útvonal a felsőoktatási intézményeknek, melyek nem tudnak akkreditált szakokat indítani. Kívánatos lenne, hogy a munkaerőpiac nagy foglalkoztatói, a cégek részt vegyenek az oktatás alakításában, főleg a felsőfokú képzések esetében.
A Széchenyi-kártya mintájára Erdélyben bevezetik a Mikó Imre-kártyát - mondta Parragh.
Az MKIK elnöke azt mondta, "végig kell csinálni a kormányprogramot, minden kormányprogram annyit ér, amennyit végrehajtanak belőle".