A válság utáni időszak a fellendülésé – minden fronton egyre erősebb a verseny, egyre több a piaci szereplő, a magyar cégek számára kulcskérdés lett a versenyképesség. Ha egy cég szeretne talpon maradni vagy még inkább előrelépni, terjeszkedni, elengedhetetlen a működési költségek szigorú kontrollálása és a költséghatékonyság folyamatos javítása. Ezt ugyan sok cégnél szem előtt tartják, ám eközben még mindig sokan elhanyagolnak egy fontos tényezőt: a villamos energia beszerzésének kérdését.
2008. január 1. óta, azaz már bő 8 éve Magyarországon mindenkinek, aki nem jogosult egyetemes szolgáltatásra, versenypiacról kell beszereznie a villamos energiát. Márpedig egyetemes szolgáltatásra csak a 3x63 Amper alatt fogyasztók jogosultak - ebbe a körbe általában csak a lakások, családi házak, kisebb üzletek, butikok tartoznak, mindenki más a versenypiacon vásárol. Sőt: még az egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználók is szabadon dönthetnek arról, hogy hatósági (egyetemes szolgáltatói) áron vagy valamelyik versenypiaci kereskedőtől vásárolják meg az ellátásukhoz szükséges villamos energiát.
Elő kell venni a régi szerződést
A magyar cégek tehát maguk dönthetnek arról, kinek a szolgáltatásait veszik igénybe – és persze kitől kapnak mindezért számlát. Ennek ellenére változást a rendelkezés életbe lépése óta az érintettek jelentős része nem tapasztalt. A legtöbb esetben mindössze annyi történt, hogy a meglévő szolgáltató levélben értesítette az ügyfelet, hogy az adott naptól kezdve piaci alapon kapja a villamos energiát. Ez ugyan biztos kényelmes megoldás, de semmiképp sem nevezhetjük költséghatékonynak. Elő kell venni a meglévő szerződést, át kell nézni, miért fizetünk és persze mennyit.
Az árampiac liberalizációja ugyanis a fogyasztókról szól, a szolgáltatók versenyeznek értük – nem csak az árakkal, hanem a szolgáltatás minőségével és a megbízhatósággal is. Érdemes 4-5 ajánlatot is bekérni a lehetséges szolgáltatóktól, és ez alapján mérlegelni a váltást.
Nem csak az a kérdés, mennyit fogyasztunk - az is, hogy hogyan
Oda kell figyelni arra is, hogy az alacsonyabb összegű havi számla nem feltétlenül jelent alacsonyabb éves költséget: profil elszámolású ügyfeleknél a pontatlanul megbecsült éves fogyasztás miatt az évi egyszeri elszámoló számla összege rendkívül magas is lehet. Ezért nagyon fontos, hogy a fogyasztó ismerje az igényeit és lehetőségeit: ennek felmérésében is segíthet a kereskedő.
A villamos energia ára ugyanis elsősorban nem a fogyasztott mennyiségtől függ, hanem a felhasználás módjától. A villamos energia felhasználás jellegét a vállalkozás tevékenysége nagyban befolyásolja: nem mindegy, mely napszakokban folyik a munka, milyen munkaidő-beosztással, mely napokon, hány műszakban folyik a termelés.
Megbízhatóság, kényelmes ügyintézés és kedvező ár A 2002-ben alakult MVM Partner Zrt. Magyarország egyik legnagyobb energiakereskedője, a hazai energiapiac meghatározó szereplője. A nemzeti tulajdonú MVM Csoport tagjaként a legbiztonságosabb, legmegbízhatóbb energiakereskedő ellátásbiztonság szempontjából. Kedvező árú szolgáltatásaival hozzásegíti a vállalkozásokat versenyképességük növeléséhez, költségeik csökkentéséhez, mindemellett pedig valamennyi ügyfelének segítőkész, szakértő munkatársakból álló személyes kapcsolattartó áll a rendelkezésére. Az energiakereskedelmen és -értékesítésen túl energetikai szolgáltatásaival régóta segítséget nyújt a villamosenergia-felhasználás optimalizálásában is. Tegyen egy próbát, kérjen ajánlatot az MVM Partnertől: online: energiaportal.mvmp.hu telefonon: +36 40 300 200 e-mailen: ertekesites@mvmp.hu |
(x)