A dokumentumot Pálinkás József, az MTA elnöke és Pakucs János, az Innostart Nemzeti és Üzleti Központ Alapítvány Kuratóriumának elnöke írta alá.
A szerződés rögzíti azokat a "konkrét feladatokat, amelyek végrehajtása elősegíti, hogy az akadémiai kutatóintézetekben jelentős szellemi és anyagi ráfordítással megszületett kutatási eredmények minél nagyobb számban, széles körűen hasznosuljanak termékekben, szolgáltatásokban".
Az együttműködés ily módon közvetlenül segíti elő a magyar gazdaság innovációra, a hazai kutatási eredményekre támaszkodó megújítását.
Világújdonságot ígérnek a pályázat nyertesei |
A két szervezet 2008-ban kötött keretszerződést az MTA kutatási eredményeinek hazai és nemzetközi piaci hasznosításának elősegítésére. Ennek keretében dolgozták ki az MTA kutatási eredményeinek átvilágítását szolgáló projektszűrő rendszert.
E rendszer alapján eddig 7 kutatóintézet 15 projektjét vizsgálták meg hasznosítási szempontból. Végül 7 tervet választották ki, amelyek piaci hasznosítását lehetővé tevő projektmenedzselése megkezdhető az Innostart vezetésével.
A most aláírt szerződés keretében az Innostart vállalta, hogy az elkövetkezendő fél év során az MTA intézeteiben további 15-20 projektet vizsgál meg. Ezekből 5-10 projektet választ ki a piaci hasznosítást lehetővé tevő részletesebb műszaki-gazdasági elemzésre.
Az Innostart segítséget nyújt az akadémiai intézeteknek innovációs menedzsmenttréningek megszervezésére is, hogy a tudósok közvetlen ismereteket szerezzenek kutatási eredményeik piaci hasznosításának lehetőségeiről.
Van, aki bízik az influenzajárványban
Ösztöndíjjal csökkentenék az ápolóhiányt
Jól teljesítenek a gyógyszergyárak
Már magyar halálos áldozata is van az új influenzának
MTI