3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Rengeteg külföldi adat jön: egyre biztosabb, hogy az Európai Központi Bank eszközvásárlási programja újabb fokozatba lép, a héten pedig jön az euróövezeti GDP-adat, ami további támpontokat adhat. Fontos hírek jönnek majd Kínából is: kiderül, számíthatunk-e a gazdaság további lassulására.

Az Európai Központi Bankkal (EKB) szemben az eszközvásárlási program fokozására támasztott egyre erősödő piaci várakozások tükrében a harmadik negyedévi euróövezeti GDP-növekedésről az Eurostat pénteken megjelenő közleménye lehet a hét legfontosabb befektetési döntéseket befolyásoló tényezője.

A második negyedévben 0,4 százalékkal nőtt az euróövezeti GDP az előző negyedévhez képest, miután a spanyol gazdasági növekedés gyorsulását ellentételezte a francia lassulás, valamint a lanyha német és olasz növekedés. Az időközben nyilvánosságra hozott adatokból arra lehet következtetni, hogy a növekedés lendülete a harmadik negyedévben sem erősödött lényegesen, így a második negyedévivel megegyező 0,4 százalékot lehet valószínűsíteni.

Az euróövezet szeptemberi ipari termelési adata sem lesz túl rózsás az elemzői várakozások szerint, az előző havihoz képest mindössze 0,1 százalékkal növekedik, miután augusztusban 0,5 százalékkal csökkent - elsősorban a németországi és az olasz lassulás miatt. A termelés és az export viszonylag gyenge trendjét tükröző elmúlt pár havi euróövezeti üzleti hangulatindexek alapján kiugróan jó értékekre nem lehet számítani.

Viszonylag fontos adatok jelennek meg a héten a világgazdaság egyik motorjáról, Kínáról is. Az ipari termelés, az infláció és a kiskereskedelmi forgalom alakulásából következtetéseket lehet majd levonni a GDP-növekedés negyedik negyedévi várható alakulására. A harmadik negyedévben a kínai gazdaság 6,9 százalékkal növekedett, egy hajszállal maradt el a kormány 7,0 százalékos céljának teljesítésétől.

Az ipari termelésben némi javulás figyelhető majd meg a várakozások szerint. A szeptemberi 5,7 százalékos éves növekedés után októberben a várakozások szerint 5,8 százalékkal nőtt Kína ipari termelése az egy évvel korábbihoz képest. Az ipari termelési adatot szerdán hozzák nyilvánosságra, csakúgy, mint az októberi kiskereskedelmi forgalmi adatot, ami a várakozások szerint az előző havival megegyező éves 10,9 százalékos növekedést mutat majd.

Kedden jelenik meg az októberi kínai fogyasztói árindex. Szeptemberben 1,6 százalékra csökkent az infláció az augusztusi 2,0 százalékról és a várakozások szerint októberben is 1,5 százalék lesz, jóval a kormány 3,0 százalékos célja alatt.

Az Egyesült Államokban a kiskereskedelmi forgalom októberi és fogyasztói hangulat novemberi alakulása befolyásolhatja a Fed decemberi kamatdöntésének az eredményét. Mivel azonban a piacok az eddigi jelzések alapján már kész ténynek tekintik a monetáris szigorítást megkezdését és a héten várható adatokban is javulást jeleznek az elemzők, nagy meglepetésekre nem kell számítani.

A kiskereskedelmi forgalom októberben a várakozások szerint 0,3 százalékkal emelkedik az előző havihoz képest, amikor 0,1 százalék volt a növekedés. A Michigani Egyetem fogyasztói hangulatindexe novemberben várhatóan 84,0 pontra javul az előző havi 82,1 pontról.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Példátlan lépés az orosz lakosságtól
Privátbankár.hu | 2024. november 23. 16:12
Alaposan belehúztak az ivászatba az oroszok, avagy lehet még többet piálni. 
Makro / Külgazdaság Nekünk is fájni fog, ha válságban marad a német gazdaság
Privátbankár.hu | 2024. november 23. 14:14
Nagyon nagy baj egyelőre nincs Németországban, de egyes iparágak valóban komoly problémákkal küzdenek, és ez ránk is rossz hatással van.
Makro / Külgazdaság Komoly figyelmeztetést kapott Trump, amit még ő sem hagyhat figyelmen kívül
Buksza blog | 2024. november 23. 09:34
Van valami, ami még Donald Trump megválasztott amerikai elnöknél is nagyobb hatást gyakorolhat a választók hangulatára: az átlagemberek fogyasztásának alakulása. Ezzel pedig gond lehet.
Makro / Külgazdaság Sorra gyűlnek a kérdőjelek Orbán Viktor politikai igazgatója körül
Privátbankár.hu | 2024. november 23. 08:15
Rácz András Oroszország-szakértő közösségi oldalán tette közzé kételyeit Orbán Balázs disszertációja kapcsán. 
Makro / Külgazdaság Kelleletlen meglepetés érkezett Németországból
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 12:08
A német gazdaság az előzetes jelzéseknél kevésbé nőtt a harmadik negyedévben.
Makro / Külgazdaság Szólunk: még ma élvezze ki a tankolás örömeit!
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 10:58
Szombattól többe fog kerülni. Különösen a benzin.
Makro / Külgazdaság Tényleg ennyire jól élünk? Friss állami adat érkezett
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 08:47
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss közlése szerint a szeptemberi reálbérek 9,2 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbiaknál.
Makro / Külgazdaság Sokkolhatja a közvéleményt az állami hivatal közlése
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 08:30
A beruházások ugyanis a harmadik negyedévben is éves szinten két számjeggyel zuhantak.
Makro / Külgazdaság Jó hírt kapott a magyarok pénztárcája: ennyivel emelkedik a minimálbér!
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 16:49
Három évre előre megkötötték a bérmegállapodást.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter jobb lenne a gazdaságnak, mint Orbán Viktor? A Klasszis Klub Live-ban Felcsuti Péterrel beszélgetünk
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 12:48
A közgazdász, bankár november 28-án, csütörtökön 15 óra 30 perckor lesz élő adásunk vendége. Felcsuti Péterrel átbeszéljük, mi a legfőbb baja az idén a tavalyihoz hasonlóan ismét recesszióba zuhant hazai gazdaságnak, kitérve egyebek mellett arra, hogyan lehetséges az, bár az Európai Unióban messze a legtöbb támogatást az Orbán-kormány adja a gazdaság szereplőinek, mégis szinte alig van mutató, amelyben ne lennénk tökutolsók. Vajon ezen változtathat-e egy kormányváltás, Magyar Péter kvázi megváltó is lehet, vagy csak leváltó – ha egyáltalán? Az élőben zajló stúdióbeszélgetésre ingyenesen lehet regisztrálni, majd azt online követni és kérdéseket feltenni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG