![]() |
Kép forrása: Orbán Viktor Facebook oldala |
A kormányszóvivő szerint sok ezer ember munkahelye múlik azon, hogy az energetikától kezdve a gyógyszeriparon, a mezőgazdaságon és az élelmiszeriparon keresztül az oktatásig az orosz-magyar együttműködés jól működjön.
Magyar-orosz barátság: legyen minden olyan, mint régen?
Kovács Zoltán erről az M1-en beszélt csütörtökön, felidézve: az Európai Unión kívüli országok közül Oroszország volt az első számú partnere Magyarországnak, ebben a szankciópolitika és az energiaárak változást eredményeztek. Hangsúlyozta: mindent meg kell tenni ezeknek a változásoknak az ellensúlyozására, természetesen az európai uniós és nemzetközi kereteket betartva.
A kormányszóvivő közlése szerint a magyar álláspont az, hogy nem csupán az Európai Uniónak, de a teljes nemzetközi közösségnek is elemi érdeke, hogy az orosz-uniós viszony minél előbb normalizálódjon.
Az orosz cégek magyarországi befektetések összértéke egyébként 1,5 milliárd dollár értékű, míg a magyar cégek 2 milliárd dollárt fektettek be az orosz gazdaságba. A legnagyobb magyar befektetők az OTP, a Richter és a Mol. 2015 végére a két ország közötti külkereskedelem volumene 40 százalékkal esett. |
A titkokon kívül teljesen átlátható a paksi beruházás
A paksi beruházással összefüggésben azt mondta: Magyarország áll az európai intézmények vizsgálata elé, mert úgy gondolják, hogy a technológiai titkokat is figyelembe véve, egy teljesen transzparens üzletről van szó, amelyben mind a piaci konstrukció, mind az ország energiaellátása stabil alapokon nyugszik.
Ahogy arról beszámoltunk: az évszázad megállapodásának és üzletének nevezte a paksi atomerőmű bővítéséről szóló, Oroszországgal kötött együttműködést Orbán Viktor szerdai moszkvai látogatásakor. Kijelentette: köszönettel tartozunk Oroszországnak, hogy készen állt ennek meghosszabbítására. Putyin elmondta, hogy Oroszország kész maradéktalanul teljesíteni a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban vállalt kötelezettségeit.