Az ipar vártnál jobb júniusi teljesítményéről közölt részleteket a KSH: továbbra is a járműgyártás a húzóerő, ebből profitálnak a beszállítók is; az elektronikai ipar kivitele is szépen emelkedik, és az ipar belföldi értékesítésében is vannak biztató jelek. Júniusban az ipari termelés 11,3%-kal haladta meg az egy évvel korábbit. Az előző hónaphoz képest 1,8%-os volt az emelkedés.
Az építőiparban még nem kezdődött el a fellendülés: a termelés 7,5 százalékkal volt alacsonyabb. Az egy évvel korábbihoz képest ugyan van növekedés, de lényegesen kisebb: míg májusban 28,7 százalékkal nőtt a termelés, addig júniusban már csak 9,8 százalékkal. Az építőipari növekedést továbbra is az állami beruházások húzzák. A lakásépítés még nem nyerte vissza húzóágazat szerepét.
314 körül oldalaz a forint az euróhoz képest a bankközi devizapiacon. A hajnali kínai makroadatok bár kissé elmaradtak a várttól, de nem okoztak érdemi hangulatromlást a piacokon. Az ipari termelésről, a beruházásokról, a kiskereskedelmi forgalomról érkeztek adatok.
A kormány 330 forintos euró-árfolyamig nem avatkozik be az egyik francia befektetési bank szerint. Egyik elemzőjük szerint, ha úgy adódik, a befektetők gondolkodás nélkül szabadulnak a magyar eszközöktől. Orbán Viktor tusnádfürdői beszéde az illiberális államról, és annak sejtetése, hogy Magyarország erőteljesebben fordul Kelet felé, befolyásolta és gyengítette az elmúlt napokban a forint árfolyamát
Két magyar bank, az FHB és az Erste adósbesorolását rontotta a Moody's. Azért, mert a devizahitelek miatt nagyobb lehet a kockázat a veszteségre. A világ legnagyobb hitelminősítője azt is jelezte: valószínűleg folytatódik a bankrendszerrel szembeni "kiszámíthatatlan politika". Nem a Moody’s az egyetlen, más nagy hitelminősítők is felhívták a figyelmet a devizahitelek miatti veszteségekre.
Nyolc bankból négynél biztosan, kettőnél valószínűleg tőkepótlásra lesz szükség a devizahiteles törvény miatt, ha az MNB módszertana alapján történik az elszámolás – írja a Népszabadság.
Romkocsmákat ellenőrzött a NAV, összesen 32-t a fővárosban. Kiderült, hogy a vendéglátósok 65 százaléka követett el valamilyen szabálytalanságot, 38 százalékuk például egyáltalán nem adott nyugtát a bevételeiről. Többször derült fény feketefoglalkoztatásra is. Volt olyan hely, ahol az éppen kiszolgáló, megrakott tálcákkal szlalomozó pincér letagadta, hogy alkalmazott lenne, azt mondta, csak bejött az utcáról segíteni.