Csaknem üres a jövő heti makronaptár Magyarországon, egyedül a februári ipari termelési adatok várhatók.
Ez az egyetlen adatközlés sem hoz majd egetrengető újdonságot, mivel az első becslés már korábban napvilágot látott - igaz, a részletes adatokból fontos dolgok derülhetnek ki arról, miért jött a várt fellendülés helyett újabb visszaesés a magyar iparban februárban.
A KSH tehát szerdán publikálja az ipari termelés februári végleges adatait; az előzetes adatok szerint az ipari termelés volumene 6,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit februárban, a munkanaphatással tisztított mutató ennél jóval gyengébb emelkedést mutatott (1,8 százalék év/év).
Az előző hónaphoz viszonyítva pedig még rosszabb a kép: 0,8 százalékkal csökkent az ipar kibocsátása februárban a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított adatok szerint. Az ipari termelés havi összevetésben negyedik hónapja csökken, így egyelőre nem teljesült az a várakozás, hogy az előző hónapok gyenge teljesítménye átmeneti volt.
Ez tehát az egyetlen érdekesebb hazai adat a héten, ha nagyon kell, mellécsaphatjuk az MNB előzetes statisztikai mérlegét, amit kedden hoznak nyilvánosságra, de egészen biztosan semmi befolyása nem lesz a piacokra.
Akkor majd a külföldi híreken izgulunk?
Hát nem. Az euróövezetben is szinte teljesen üres a makrogazdasági naptár a jövő héten.
Az Egyesült Államokban a legfrissebb fogyasztói bizalmi index mellett ipari és inflációs statisztikákat publikálnak az MTI gyűjtése szerint.
Azért csak lesz valami érdekes, nem?
Nem. De ha nagyon muszáj, ajánlunk pár adatközlést minden napra, ami vezetheti a befektetők kezét:
- Hétfő hajnalban kínai fogyasztói árak
- Kedd délelőtt brit fogyasztói árak
- Szerdán amerikai kiskereskedelmi forgalom
- Csütörtökön amerikai fogyasztói árak
- Pénteken kínai GDP-adatok
De olyan nincs, hogy semmi sincs!
Na jó: az amerikai tőzsdei vállalatok megkezdik az aktuális jelentési szezont, szokás szerint az Alcoa számol be elsőként az eredményekről. Ami miatt ez a szokásosnál érdekesebb lehet: a várakozások szerint az elmúlt bő hat év legpocsékabb jelentéseit hozzák napvilágra az amerikai cégek, a szokásosnál nagyobb volatilitás jöhet az amerikai tőzsdéken.
Az olajpiacon pedig az április 17-i dohai találkozó miatt lehetnek nagyobb kilengések: itt újra nekifutnak a kitermelés csökkentésével kapcsolatos elképzeléseknek a kitermelők, de szakértők nem számítanak valódi eredményre.