A Moody's leminősítésével Magyarország államkötvényekre fenntartott besorolása befektetésre ajánlottról bóvlira változott. A bóvli kategória elsődleges következménye, hogy némely befektetési és nyugdíjalapoknak hivatalból államkötvény-eladásokat kell végrehajtaniuk, mivel nem tarthatnak bóvli papírokat portfóliójukban.
Mindezeket követően várhatóan kevesebben fogják lejegyezni a hazai papírokat az aukciókon, melynek hatására csak drágábban tudjuk az államadósságunkat a piacról finanszírozni. A bóvli minősítés a hazai államkötvény hozamok megugrásával fog várhatóan együtt járni. Azonban azt is meg kell jegyezni, hogy a legtöbb befektetési alap számára nem számít, hogy a magyar kötvény milyen besorolású, akár bóvli is lehet.
Mindezek ellenére az államkötvény hozamok várhatóan csak rövid távon fognak megugrani, mivel a magyar kormánykötvények jelentős része felzárkózó piacokra szakosodott kötvényalapok portfólióiban van, ahonnan nem "dobják ki a bóvlit", legalább is nincs erre olyan kifejezett előírás, hogy csak bizonyos alsó besorolási küszöb feletti kötvényeket tarthatnak.
A Barclays Capital londoni szakértői kiemelték ugyanakkor azt is, hogy a magyar szuverén dollárkötvények viszont befektetési osztályzatú adósságokra szakosodott jelentős amerikai kötvényindexekben szerepelnek - köztük a Barclays Capital US Credit indexben -, és ha esetleg két hitelminősítő is a befektetési osztályzati sáv alá sorolná át Magyarországot, e magyar dollárkötvények szükségszerűen kikerülnének ezekből az indexekből, ami a magyar adósság külföldi befektetői bázisának valamelyes eróziójához vezetne.
Eddig egyedül a Moody's rontotta le Magyarország minősítését, a Standard & Poor's mindazonáltal - alig néhány órával a Moody's-leminősítés bejelentése előtt - újabb közleményben tett egyenes utalást arra, hogy a magyar osztályzatról szóló döntésével valószínűleg megvárja a magyar kormány által a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az EU-val kezdeményezett tárgyalások kimenetelét.
Természetesen a bóvli alatt is van még élet, a Moody's negatív kilátásokat fűzött a leminősítéséhez, amennyiben a Moody's újra leminősítené Magyarországot, akkor már az erősen spekulatív kategóriába tartoznánk. Ez alatt a kategória alatt szerepel még a rendkívülien magas visszafizetési kockázattal rendelkező országok, ebbe a kategóriába tartozik Görögország is. A rendkívüli kockázatokkal rendelkező kategória után, már csak a fizetésképtelen országok csoportja található. A kelet-európai EU-tagállamok közül immáron Magyarország mellett Romániának és Lettországnak ugyancsak befektetési szint alatti hitelminősítői besorolásai vannak.