Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
A KSH legfrissebb adatai szerint az év hetedik hónapjában 1,2 százalékkal nőttek az ipari termelői árak, ami ugyan lassulást mutat az 1,5 százalékos júniusi adathoz képest, de továbbra is áremelkedést sugall. Ezen belül a belföldi értékesítési árak nőttek szembetűnően, itthon 2,2 százalékkal nőttek az árak, míg exportra 0,8 százalékkal adunk drágábban ipari termékeket, ezt közölte a Központi Statisztikai Hivatal a Privátbankár.hu-val.
A szektor kétharmadát képviselő feldolgozóipar árai 3,6 százalékkal emelkedtek, a közel háromtizednyi súlyú energiaipar (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) árai 1,3 százalékkal csökkentek az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A beruházási javakat gyártó ágazatokban 1,3, a fogyasztási cikkeket gyártókban 5,1 százalékkal nőttek az árak.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Az áprilisban már egész hónapon át érvényes hatósági korlátozás ellenére márciushoz képest nőttek az árak. Az élelmiszerek is csak 1,3 százalékkal mérséklődtek.
2025 márciusában a szezonálisan kiigazított ipari kibocsátás 0,1 százalékkal emelkedett februárhoz képest, ám a munkanaphatással korrigált éves adat már 5,4 százalékos visszaesést mutatott – közölte a KSH. A szakértők szerint a hosszú távú teljesítmény még mindig elmarad a 2021-es szinttől, a külpiacok gyengesége és az akkumulátorgyártás visszaesése pedig továbbra is fékezi a kilábalást. A kormány a programok bővítésével és nagyberuházásokkal igyekszik ellensúlyozni a külső negatív hatásokat.