Az Eurostat előzetes becslésében tette közzé a vásárlóerőparitás-számítás legfrissebb eredményein alapuló adatokat az egy főre jutó GDP Európai Unió átlagához viszonyított országonkénti volumenindexeiről.
Az adatok szerint Magyarország esetében az egy főre jutó GDP az Európai Unió 27 tagállamának átlagához viszonyítva 66 százalékot ért el. Magyarország az összehasonlításban részt vevő 37 európai ország közül a 25., az EU 27 tagállamán belül a 22. helyet foglalja el.
A legmagasabb egy főre jutó GDP-vel Luxemburg rendelkezik, amely az uniós átlag 274 százalékának felel meg. Luxemburgot Norvégia és Svájc követi. A vizsgált országok között Bosznia-Hercegovina és Albánia a legszegényebb, az uniós országok közül pedig Bulgária van a legrosszabb helyzetben.
Régiós összehasonlítás szerint sem szerepelünk túlzottan fényesen, egyedül Romániát és Lengyelországot előztük meg, ahol az egy főre jutó GDP az uniós átlag 49 illetve 65,2 százalékának felel meg. Lengyelország közvetlenül Magyarország mögött végzett. Szlovákia a 23. helyen áll, így az uniós átlag GDP 73,4 százalékát birtokolja.
Az Eurostat az egy főre jutó GDP adatokat vásárlóerő-paritáson számolta, mivel a különböző országok egy lakosra jutó bruttó hazai termékét és egyéb makrogazdasági aggregátumait ez alapján lehet összehasonlítani. A vásárlóerő-paritás egy területi árindex, amelyet azonos áruk és szolgáltatások országok közötti árarányaiból lehet számítani. A vásárlóerő-paritáson végzett összehasonlítás révén az egyes országok árszínvonalának eltéréseiből adódó hatás kiküszöbölődik, és ezáltal lehetővé válik a volumenadatok összehasonlítása.
Az Európai Unió tagállamai és a közreműködő többi európai ország közötti összehasonlítás nem valamely ország pénznemében, hanem úgynevezett vásárlóerő-egységben kifejezve történik.