3p

A lakosságszámra vetítve térségünkben eddig csak Csehországban és Szlovéniában követelt több áldozatot a koronavírus-járvány, mint itthon. Az elmúlt egy napban 195-en veszítették életüket a magyarországi kórházakban többen, mint korábban bármikor.

Magyarországon mintegy 175 koronavírussal összefüggő haláleset jut 100 ezer lakosra, ami a harmadik legmagasabb érték térségünkben, derül ki a Financial Times adatbázisából.

A lakosságszámhoz mérten

ennél több áldozat csak Csehországban és Szlovéniában van: a cseheknél 219, délnyugati szomszédunknál pedig 189 Covid-áldozatot regisztráltak 100 ezer lakosonként.

Hazánkat a múlt tavasszal válságkezelés szempontjából még bezzegországnak számító Szlovákia követi, ahol 158 halálesetet jegyeztek fel 100 ezer lakosra vetítve. (Háttéranyagunk: "Olyan ez, mint egy katasztrófafilm" – egyre nagyobb bajba kerül Szlovákia.)

Védőfelszerelést viselő orvosok a budapesti Szent János Kórház koronavírusos betegeket ellátó intenzív osztályának folyosóján 2020. december 9-én. EPA/Balogh Zoltán
Védőfelszerelést viselő orvosok a budapesti Szent János Kórház koronavírusos betegeket ellátó intenzív osztályának folyosóján 2020. december 9-én. EPA/Balogh Zoltán

Szlovákia után Horvátország (140), Lengyelország (124) és Románia (111) jön a sorban.

Ausztriában, ahol az idei évben folyamatosan csökkent, majd stagnált a napi áldozatok száma, mintegy 100 haláleset jut 100 ezer lakosra. (Háttéranyagunk: Míg itthon dagad a harmadik hullám, Ausztria kifelé tart a válságból.)

A régióban a relatív legkedvezőbb helyzetben Szerbia és Ukrajna van, ahol 68,4, illetve 67,5 koronavírusos haláleset történt 100 ezer lakosonként a hivatalos adatok szerint.

Szerbiában a második legmagasabb a 100 főre jutó oltások aránya Európában Nagy-Britannia után. (Háttéranyagunk: Covid-oltások – Magyarország a középmezőnyben, Szerbia lekörözte az EU-t.)

Az abszolút számokat tekintve Európán belül a legtöbb áldozatot (126 ezret) Nagy-Britanniában könyvelték el, majd Olaszország (103 ezer elhunyt), Oroszország (92 ezer elhunyt), Franciaország (91 ezer elhunyt), Németország (74 ezer elhunyt) és Spanyolország (72,5 ezer elhunyt) jön a sorban.

Ez után következik Lengyelország (48 ezer elhunyt), Ukrajna (30,5 ezer elhunyt), Csehország (24 ezer elhunyt), Belgium (22,5 ezer elhunyt), Románia (22 ezer elhunyt) és Magyarország (mintegy 17,5 ezer elhunyt).

Hozzá kell tenni ugyanakkor, hogy az egyes országok adatait csak feltételekkel lehet összehasonlítani, hiszen államonként különbözhet például a Coviddal összefüggő halálesetek felderítettségének mértéke, vagy éppen azok regisztrálásának kritériuma.

Rekordszámú halott

Itthon jelenleg a járvány harmadik (és az előrejelzések szerint a legsúlyosabb) hulláma zajlik:

Orbán Viktor miniszterelnök vasárnapi közlése szerint a mostani lehet a válság legnehezebb hete.         

A friss hírek sajnos ezt látszanak alátámasztani: a koronavirus.gov.hu ma reggeli közlése szerint legutóbb 195-en veszítették életüket (hivatalosan ennyien hunytak el az elmúlt egy napban, ugyanakkor a hosszú hétvége miatt lehetséges, hogy ez torzított adat – a szerk.) – többen, mint eddig bármikor. Az eddigi csúcs december 5-én volt 193 elhunyttal. A halálos áldozatok száma ezzel 17 421-re nőtt.

Sajnos csúcson van a kórházban fekvők (10 284) és a lélegeztetőgépen lévő Covid-betegek (1167) száma is. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mexikóvárosban erőszakba torkollt a Z-generáció tiltakozása
Privátbankár.hu | 2025. november 16. 12:05
Száz rendőr sérült meg Mexikóvárosban, amikor tüntetők megtámadták a Nemzeti Palotát a drogcsempészet ellen küzdő michoacáni polgármester megölése ellen tiltakozva.
Makro / Külgazdaság Vészesen drágul a marhahús – Trump újabb mentességet adhat
Kollár Dóra | 2025. november 16. 10:26
A marhahús miatt hátrálhat meg az amerikai kormány.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Már csak az a kérdés, hogy mennyire van vége”
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 16:52
Megérkezett a Tisza elnökének válasza a miniszterelnök délelőtti megszólalására.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor: „veszély van”
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 14:59
Háborús is, pénzügyi is. Interjúszerűséget adott hívei előtt a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Nincs haladék az amerikai szankcióknál – egyre nagyobb a baj Szerbiában
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 13:34
Megelégelte az időhúzást az amerikai hivatal. A Mol is felmerült, mint lehetséges vásárló.
Makro / Külgazdaság Brutális függésben Oroszország, a Lukoil európai leánycégét is eladhatták
Imre Lőrinc | 2025. november 15. 10:28
Vészjóslóan közeledik november 21-e, amikor életbe lépnek a két vezető orosz olajvállalattal szembeni amerikai szankciók. Az izgatottság leginkább Vlagyimir Putyinon uralkodhat el, ugyanis két legnagyobb vásárlója, úgy tűnik, kihátrál Oroszország mögül. Elegendő lehet ez az orosz elnök tárgyalóasztalhoz ültetéséhez? Ennek a kérdésnek jártunk utána.
Makro / Külgazdaság Hátraarc Donald Trumptól: fontos intézkedéseket von vissza
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 09:06
Beütött az infláció, az elnök visszavonulót fúj.
Makro / Külgazdaság Uniós GDP-rangsor: hol helyezkedik el a stagnáló Magyarország?
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 20:26
Az uniós rangsor hátsó részében találjuk Magyarországot az Eurostat friss, harmadik negyedéves GDP-adatait bemutató listáján. A lengyel gazdaság erős bővülésben van, miközben a németek stagnálnak, sőt: éves alapon alacsonyabb a bővülés ott, mint Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Adót vetne ki az EU az ultrafeldolgozott élelmiszerekre
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 17:56
A szív- és érrendszeri betegségek megelőzése érdekében megadóztatná az Európai Unió a boltokban kapható alkoholos koktélokat is.
Makro / Külgazdaság Közel harmadára csökkenti a Svájccal szembeni vámokat az Egyesült Államok
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 17:28
A Trump-adminisztráció ezúttal Svájccal állapodott meg a vámcsökkentésről, miután az elmúlt hónapokban visszaesett az ország ipari exportja. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG