Tovább zuhant az euró, így nem múlt el a forint gyengülése sem. 2006 óta nem volt ekkora mélyponton a deviza. Elemzők két okra vezetik vissza az euró váratlan gyengülését: Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke interjúban célzott arra, hogy a bank lépéseket fog tenni a pangó gazdasági élet felélénkítésére az eurózónában, ez pedig találgatásokra adott okot a piacokon. Az EKB vezetője már decemberben beszélt az élénkítésről, de minden lépést csak 2015 elejére várnak. A Draghi vezette intézet célja, hogy csökkentség a deflációs kockázatot, ezért valószínűleg belekezdenek az euróövezeti államkötvényekre is ható mennyiségenyhítő ciklusba.
A további bizonytalanságot Görögország megoldatlan helyzete okozza. Elemzők szerint ugyanis nem elképzelhetetlen, hogy az országnak távoznia kell majd az eurózónából. A görög parlament a múlt héten harmadjára is sikertelenül próbált új államfőt választani, ezért az országban előrehozott választásokat tartanak. Friss közvélemény kutatások szerint még mindig a szélsőbaloldali Sziriza párt lehet a befutó, amely hangsúlyosan EU ellenes retorikával nyerte el a szavazók szimpátiáját. Londoni elemzők szerint ugyan a Sziriza már nem tesz egyértelmű nyilatkozatokat arra, hogy kilépnek a zónából, de számolni kell ezzel az opcióval is. A kilépéssel a görög gazdaság súlyosabb recesszió elé nézhet, ha valóra válik a forgatókönyv, a Sziriza viszont el akarja kerülni a csődöt.
A devizapiacon ma már 320 forintnál is járt az euró jegyzése, innen fordult vissza az árfolyam.
A hitelminősítők elé kerül Magyarország az első negyedév végétől. A három nagy minősítő közül először a Moody’s vesz minket górcső alá március hatodikán. A Standard & Poor’s március 20-án, míg a Fitch május 22-én értékeli hazánkat. Nemzetközi elemzők látnak esélyt arra, hogy Magyarországot felminősítik: a Bank of America – Merill Lynch bankcsoport öt vizsgált mutatója közül négy javult, azonban ezek ellenére az elemzők nem várják a 2015 nyara előtti felminősítést. A hitelminősítők ugyanis meg akarják várni a devizaalapú hitelek ügyének végleges rendezését és a 2014-es államadóssági folyamatok teljes adatsorát.
Átmeneti volt a benzin áremelkedése. Annak ellenére, hogy gyengült a forint, a kőolaj piaci ára tovább esett az elmúlt héten. Várhatóan január hetedikén, szerdán 2 és 4 forint között csökkenhet a benzin ára, míg a gázolaj akár öt forinttal is csökkenhet majd – ezt írja elemzésében a GKI Energiakutató. Heti átlagban két és fél dollárral csökkent a Brent kőolaj hordónkénti ára 57 dollár körül mozogva, szakértők szerint pedig elérheti hamarosan az 50 dolláros hordónkénti árat. A szaúdi olajminiszter Ali al-Naimi eközben továbbra is hangsúlyozza, hogy nem tervezik a kitermelés visszafogását. Az elmúlt évben a benzin ára 17 százalékkal, a gázolajé pedig 15,5 százalékkal csökkent.