3p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Oroszországgal szemben csak Magyarország lakossága nem támogat újabb lépéseket. Malajziával, Szaúd-Arábiával és Indiával értünk egyet. 

Az Ipsos új nemzetközi kutatása szerint a magyarok szerint hatástalanok a gazdasági szankciók Oroszország ellen, az EU-országok közül csak Magyarország lakossága nem támogat újabb lépéseket.

Bebizonyosodott, hogy a magyarok szeretnének minden szinten kimaradni a háborúból, nem avatkoznának bele más országok konfliktusába, katonai támogatást sem küldenének Ukrajnának, és nem tartanak attól, hogy az orosz manőver más országokat is veszélyeztetne.

Az Ipsos új felmérése szerint 27 ország átlagában a felnőttek 70 százaléka számolt be arról, hogy követi a híreket Oroszország ukrajnai inváziójáról, és 61 százalékuk szerint a konfliktus jelentős kockázatot jelent az országukra nézve. A megkérdezett országok mindegyikében a többség támogatja az ukrán menekültek befogadását, és ellenzi a konfliktusba való katonai beavatkozást. A gazdasági szankciókkal és az ukrán hadseregnek nyújtott fegyverekkel kapcsolatos vélemények azonban országonként nagyon eltérőek.

A felmérést 19 000 75 év alatti felnőtt körében végezték március 25. és április 3. között az Ipsos Global Advisor online felmérési platformján. Ennek alapján Magyarországra vonatkoztatva az derült ki, hogy a magyar lakosság mondja legnagyobb arányban (90 százalékban), hogy az országnak ki kell maradnia a katonai konfliktusból. Emellett leginkább Nagy-Britanniában támogatják a további szankciókat Oroszország ellen és Hollandiában vélik úgy legtöbben, hogy az országnak fegyvereket kell biztosítania Ukrajnának.

Kijev. Fotó: Pixabay
Kijev. Fotó: Pixabay

A 27 országban a többség, átlagosan a lakosság 82 százaléka szerint az ukrajnai háború nagy vagy elég nagy kockázatot jelent a világ egészére nézve; 61 százalékuk szerint pedig az ő országukra nézve. Japánban (87 százalék), Lengyelországban (77 százalék), Dél-Koreában (77 százalék) és Svédországban (75 százalék) a legelterjedtebb az a vélekedés, hogy saját országa jelentős kockázattal néz szembe.

Ami a katonai támogatást illeti:

Szaúd-Arábiában, Magyarországon, Malajziában és Indiában az a vélemény uralkodik, hogy

"Ukrajna problémái nem tartoznak ránk, és nem szabad beavatkoznunk".  

A megkérdezettek fele osztja ezt a nézetet Mexikóban, Izraelben és Argentínában is. Ezzel szemben Magyarország kivételével mind a nyolc másik megkérdezett európai uniós tagországban, valamint Nagy-Britanniában, az Egyesült Államokban, Kanadában, Ausztráliában, Japánban és Dél-Koreában a válaszadók 65-80 százaléka ezzel ellentétes véleményt vall.

Míg Lengyelországban, Svédországban, Nagy-Britanniában és Indiában ötből több mint négy ember egyetért azzal, hogy országának támogatnia kellene a szuverén országokat, ha megtámadják őket, addig Mexikóban, Magyarországon és Brazíliában csak körülbelül a megkérdezettek fele osztja ezt a véleményt.

Nagy-Britanniában, Japánban, az Egyesült Államokban, Ausztráliában és Lengyelországban négyből több mint három ember úgy véli, hogy az ukrajnai tétlenség arra ösztönzi Oroszországot, hogy más országokat támadjon meg, míg Magyarországon és Izraelben a megkérdezettek fele osztja ezt a véleményt.

A kutatás részletei itt találhatók.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nőnek a magyar bérek, de van egy komoly bökkenő
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 15:01
A gazdagabbaknak több jut. 
Makro / Külgazdaság Nem tud megállni a lejtőn az európai építőipar
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 14:37
Folyamatos a csökkenés.
Makro / Külgazdaság Egyre gyengébb gazdasági teljesítményt várnak a szakértők
Herman Bernadett | 2025. május 20. 12:12
Már kétszer módosította a GDP-vel kapcsolatos várakozását az MBH Bank, az új prognózis mindössze 1,1 százalék. Az euró ára 400-410 forint között alakulhat a következő időszakban. 
Makro / Külgazdaság Eldobható borotva, borotvahab – ezek a termékek lettek sokkal olcsóbbak
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 11:05
A Nemzetgazdasági Minisztérium vizsgálata szerint.
Makro / Külgazdaság Nekimennének az árrésstopnak, a boltláncok már a kivezetést készítik elő
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 10:36
Javaslatot nyújtanak be.
Makro / Külgazdaság Nettó 490 ezer felett az átlagbér, itt vannak az adatok
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal szerint a rendszeres – vagyis prémium és jutalom nélküli – bruttó átlagkereset 648 700 forint volt.
Makro / Külgazdaság Kérdezzen Ön is Lengyel Lászlótól! Ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 07:19
A Pénzügykutató Zrt. elnök-vezérigazgatója kedden délután fél 4-kor élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Visszaléphet a kormány, nagy pénzekről mondhatnak le
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 07:04
A kormány 2027-től kivezetheti az extraprofitadókat, de nem minden ágazat esetében szerepel erre utaló jel.
Makro / Külgazdaság Újabb mennyiségi korlátozások jöhetnek a boltokban
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 06:42
A drogériai termékek a fogyasztói kosárnak csak 2–3 százalékát teszik ki.
Makro / Külgazdaság Ezt kéne Svájc után csinálnunk
Privátbankár.hu | 2025. május 19. 16:23
Svájc ipari termelése 8,5 százalékkal, 2021 második negyedéve óta a leggyorsabb ütemben bővült az idei első negyedévben éves szinten, a negyedik negyedévben jegyzett 2,1 százalékos éves szintű növekedés után – derült ki a svájci statisztikai hivatal adataiból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG