Közülük egyértelműen Merkely Béla számít a legaktívabb vállalkozónak, hiszen kisebb cégcsoport köthető a nevéhez. A Semmelweis Egyetem rektora öt cégben is tulajdonos, közülük több is szépen prosperál, de akad egész friss alapítású vállalkozása is a kardiológusnak.
Legnagyobb cége egy családi vállalkozás: a Cardio-Dent Kft. 2019-ben 65,6 millió forint bevétel mellett tisztán 34 millió forintot termelt. A családi taggyűlés pedig úgy döntött, hogy a korábbi felhalmozott eredménnyel kiegészítve 84 millió forint osztalékot fizetnek ki maguknak. A cég főtevékenységeként az egyéb természettudományi, műszaki kutatás, fejlesztést jelölték meg, de oktatás és járóbeteg-ellátás is szerepel a profilban.
Merkely Béla a többségi tulajdonosa a Merkely-Cardiosport Kft.-nek: szintén stabilan teljesítő vállalkozásról van szó, hiszen 2019-ben 50,3 millió forintos bevétel 48 millió forintos profithoz volt elég. Főtevékenysége a saját tulajdonú ingatlan adásvétele, de például egyéb sporttevékenység, oktatás, kutatás és járóbeteg-ellátás is szerepel a listán.
Érdekesség, hogy a cégnek 2019-ben volt bevétele a multinacionális AstraZeneca vállalatcsoporthoz tartozó AstraZeneca Kft.-től.
2016. első félévétől kezdődően a Transzparencia Kódexeket aláíró vállalatok Európa-szerte nyilvánosságra hozzák az adott országban működő egészségügyi szakemberekkel, intézményekkel, illetve szervezetekkel létrejött szerződéseik alapján nyújtott kifizetések és támogatások évenkénti összegzését
- olvasható a koronavírus elleni vakcinát is kifejlesztő AstraZeneca oldalán. A Merkely-Cardiosport a 2018-as és a 2019-es összegzésben is szerepel 350 ezer, illetve 700 ezer forintos összeggel a tanácsadói díjak oszlopban. Egyébként maga az AstraZeneca Kft. is évről évre egyre jobban teljesít a magyar piacon: a 2016-os 11,5 milliárd forintos forgalmat 2019-re 13,9 milliárd forintra sikerült feltornázni.
A Semmelweis Egyetem rektora még három társaságban érdekelt: a 2019-ben alapított 3D Guide Kft.-ben, a 2017-es születésű Chemical Agent Invest Zrt.-ben (nincs bevétel), valamint a 2020 augusztusában életre hívott Techstream Lab Kft.-ben.
Szlávik János viszont csak egy cégben tulajdonos (amely két másik céget tulajdonol), de 2019-ben csak a veszteséget termelték az infektológus főorvosnak.
Az MDD 2002 Kft. több mint egy évtizede foglalkozik gyógyszerészeti- és orvosi adatbázisok, valamint szakértői rendszerek fejlesztésével. Szolgáltatási palettánkhoz tartozik a gyógyszeradatbázisok fejlesztése, egyedülálló egészségügyi informatikai rendszerek, valamint orvosi programok értékesítése. Néhány szolgáltatásunk teljesen egyedülálló az orvos informatikai szegmensben
- vall magáról az MDD 2002 Kft. Az MDD vényíró például a cég szerint az egyik legsokoldalúbb, az Egészségbiztosítási Felügyelet által akkreditált magánorvosi és üzemorvosi szoftver. A társaság többségi tulajdonosa a Hepar Kft., amelyben pedig Szláviknak van 50 százalék feletti részesedése. Az MDD-nek 2019-ben 40,3 millió forintos bevétele volt, ami 8,2 millió forintos veszteséget termelt, míg a Hepar 18,5 millió forintos forgalma szinén minimális veszteséghez volt csak elég. Az orvos egyik könyvét korábban a Hepar adta ki.
Szintén veszteséges a Hepar által tulajdonolt MeDiRatio Kft., amelynek 2019-ben még egymillió forintos forgalma sem volt. Ez azonban 2020-ban a koronavírus-járvánnyal változhatott, hiszen a járvány új bevételi forrást jelentett a cégnek.
Vezető egészségügyi, informatikai és jogi szakértők bevonásával készítettük el a minden munkaadó számára hasznos NoCoVid eszközöket, melyek használatával minimálisra csökkenthetjük annak esélyét, hogy a cég dolgozói megfertőződjenek, hogy a fertőzést behozzák munkahelyükre, ahol az szóródhat, és akár az összes munkahelyre bejáró dolgozó karanténba kerülését és a cég leállását eredményezheti
- mutatja be szolgáltatását a MeDiRatio. Ez egy rizikófelmérő kérdőívet és egy oktatóanyagot jelent. A cégtől pedig reOpen COVID-19 antigén gyorstesztet is lehet már rendelni. A legkisebb rendelhető egység 25 darab (25-ös csomagolás), ami 37 500 forintba kerül.
Győrfi Pálról a hvg.hu írta meg februárban, hogy feleségével közös családi vállalkozást indított Panda Consulting Kft. néven, amely elsősorban oktatással fog foglalkozni, de bejegyzett tevékenységei között szerepel a reklámügynökségi munka és az előadó-művészet is.
Müller Cecília pedig korábban Nagyvenyim háziorvosa volt, de most már a férje a település háziorvosa. Az UNI-MED Bt. beltagja Zseli József, míg a kültag az országos tisztifőorvos. Stabil a társaság: 2019-ben 32,3 millió forintos bevétel mellett 9,1 millió forintos nyereséget tudnak felmutatni.