"Azt feltételezem, hogy Völner Pál korrupciós ügye rendszerhiba"
- mondta Jakab Péter laptársunknak, az mfor.hu-nak adott interjújában. A Jobbik elnöke a rendszerhiba alatt azt érti, hogy maga a NER a korrupcióra épül, egy korrupt rendszerben pedig "az számít rendszerhibának, amikor valaki nem megfelelően oszt vissza, vagy valamelyik nagyhalat, maffiafőnököt megkerülve vesz részt a korrupciós ügyben."
Jakab laptársunknak nyilatkozva elmondta, azt feltételezi, hogy Völner Pállal most példát statuálnak, hogy "ebben a korrupt rendszerben illik betartani a maffiafőnök által megszabott hierarchiát." Ennek mentén Jakab azt sem hiszi el Orbán Viktornak, hogy ő a sajtóból értesült a Völner-ügyről, szerinte maga a miniszterelnök adta ki párttársára a "kilövési engedélyt."
"Elképzelhetetlennek tartom, hogy az ő tudta nélkül a fideszes Polt Péter vádat merne emelni egy kormánytaggal szemben, ha arra Orbán Viktor előzetesen nem adja a jóváhagyását"
- véli az interjúban a Jobbik elnöke.
A beszélgetésben szó esett Márki-Zay Péterről is. A közös ellenzéki miniszterelnök-jelölttel Jakab először 2019-ben, Hódmezővásárhelyen, az önkormányzati választás előtt találkozott személyesen. Mint mondja, az elős benyomása az volt Márki-Zayról, hogy "kicsit talán önfejű, kicsit erőszakos, és nem kész a kompromisszumra."
Jakab szerint ugyanakkor az ellenzéket az tudja igazán összefogni, aki végletekig kompromisszumkész. "Ha valaki azt gondolja, hogy karikás ostort csattogtatva egybe tudja tartani ezt a sokszínű tábort az előbb-utóbb szétzavarja a gyülekezetet", véli. De, folytatja, az ellenzéki pártelnökök mindent elkövetnek azért, hogy Márki-Zay kompromisszumkészebbé váljon, és szerinte megvan a munka gyümölcse, megszületett az egységes ellenzék, "csak vigyázni kell rá."
Jakab röviden beszélt az ellenzéki választási programról is, azt mondta, hogy az 90 százalékban már összeállt, a legégetőbb kérdésekben megvan a közös nemzeti minimum, de a maradék, 10 százaléknyi vitás kérdésről nem osztott meg bővebbet, szerinte azt nem a nyilvánosság előtt kell megbeszélni. Később, az mfor kérdésére azonban elismerte, hogy ebbe a vitás 10 százalékba tartozik az euró bevezetésének ütemezése is: egyes elképzelések szerint ez 4-5 év múlva reális lehet, a Jobbik szerint viszont ennél későbbi céldátum kell.
Az interjúban szó esik még egyebek mellett elszámoltatásról, Novák Katalinról, az európai ügyészségről és -minimálbérről, áfacsökkentésről és arról is, hogy mit kezdene a TAO-rendszerrel, ha jövőre az ellenzék nyerné a választást.
A teljes interjú itt olvasható.