Sokan pedzegetik, hogy David Pressman, az új budapesti amerikai nagykövet felülmúlhatja minden korábbi elődjét, aki Szijjártó Péter fenyegetésétől egyáltalán nem fog megijedni, mert rég nem látott magabiztossággal és tapasztalatokkal érkezhet Budapestre, miután a szenátus 61-30 arányban megszavazta a diplomata és polgárjogi ügyvéd jelöltségét.
David Pressmant ugyanis profi, fajsúlyos és igen felkészült diplomatának tartják, aki már a kongresszusi meghallgatásán nyíltan beszélt arról, hogy véleménye szerint Magyarországon durván megsértik az emberi jogokat, s hogy a magyar demokráciában olyan visszaesés tapasztalható, ami hatalmas aggodalomra ad okot.
A 45 éves jogász az LMBTQ közösség szószólója, és a melegjogok képzett, avatott és elkötelezett védelmezője, ezért egyesek szerint személye tekinthető egyfajta fricskának is a nagy port kavart magyar gyermekvédelmi törvényre és kampányra. David Pressman Amerikában is nyíltan védelmezte a melegjogokat, részt vett kormányzati programokban, törvények előkészítésében, a téma egyik nemzetközi szakértője.
Az új nagykövet előbb a Brown egyetemen végzett, majd a New York University-n szerzett magna cum laude jogi diplomát. Madeleine Albright volt külügyminiszter mellett emberi jogi tanácsadóként dolgozott, majd Barack Obama elnöksége alatt különleges politikai nagykövetként képviselte az Egyesült Államokat az ENSZ-ben, de már a Clinton kormányzatban is sajtótitkárként dolgozott. A ruandai népirtás után a ruandai Legfelsőbb Bíróságon vállalt munkát az igazságszolgáltatás helyreállítása érdekében.
De tevékenykedett az amerikai belbiztonsági miniszter asszisztenseként is, ahol a globális büntető igazságszolgáltatási kérdésekre vonatkozó szakpolitikák kidolgozásáért volt felelős. Obama elnöksége alatt a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának háborús bűnökkel és atrocitásokkal foglalkozó igazgatójaként koordinálta a kormány erőfeszítéseit a tömeges atrocitások, népirtás és háborús bűnök megelőzése érdekében.
Mindebből az következik, hogy Pressman pontosan tudja, mi a fajvédelem és a “fajkeveredés”.
Sokszor ő vezette az Egyesült Államok tárgyalásait a nemzetközi békét és biztonságot fenyegető számos veszélyről, különös tekintettel az Európát, Oroszországot, Kelet-Ázsiát és a csendes-óceáni térséget, valamint Afrikát érintő kérdésekben.
David Pressman ügyvezető igazgató volt például George és Amal Clooney alapítványában, de George Clooney-t ügyvédként is képviselte. Jóban van több hollywodi hírességgel, például Brad Pitt-tel, Matt Damonnal. Társalapítója volt a Not On Our Watch Projectnek, amely egy nemzetközi humanitárius segélyszervezet, amely a világban zajló emberi jogsértések, népirtások és atrocitások ellen lép fel.
Természetesen naprakész a világpoltikai kérdésekben, így Magyarországot illetően is tisztában van a folyamatokkal, s az Európai Unióban betöltött szerepével.
Pressman köztudottan a Demokrata Párthoz kötődik, s nem titkolja, hogy Trumppal nem kedvelik egymást. Amerikai források szerint az új diplomata voltaképpen Biden tökéletes válasza az Orbán-rezsimre, aki nem egy fejét elvesztő típus: képes arra, hogy egyszerre politikailag korrekt, elvhű és következetes maradjon, miközben mélyen humanista tud maradni. A következő két évben kiderül, hogy minderre Magyarországon is képes, vagy mégis sikerül kihozni a sodrából.