A görög parlament csütörtök hajnalban megszavazta a megszorító intézkedéseket. Azaz megkezdődhet a részletes kidolgozása az új hitelprogramnak és egy azonnali, hétmilliárd eurós segélynek az átutalása. A parlamenti vita és a szavazás estéjére mintegy 12 ezer fős tömeg gyűlt össze a törvényhozás épülete előtti a Szintagma téren. A görög igen után a nyugalom jelei mutatkoztak reggel a piacokon, a forint belőtte a 309-es szintet, de napközben még ennyit se kellett adni egy euróért.
Délután aztán EKB úgy döntött, hogy hosszú idő után először megemelik a görög bankoknak nyújtott hitelkeretet. Az EKB sajtóértekezletén Mario Draghi közölte, hogy Görögországot ismét stabilan az eurózóna tagjának tekintik, így ma indokoltnak tartották, hogy megemeljék az ún. ELA keretet 900 millió euróval.
Egyúttal az Európai Bizottság megállapította, hogy Görögország teljesítette a harmadik mentőcsomagról szóló tárgyalások megkezdéséhez szükséges feltételeket, így a tárgyalások ténylegesen is megkezdődhetnek.
Elemzők ugyanakkor attól tartanak, hogy koránt sincs vége a görög balhénak. Mi jöhet most? Eljött az idő, hogy Ciprasz átalakítsa a kormányát - véli Fellegi Tamás, a Privátbankár elemzője a görög parlamenti szavazás után. A Nap Kommentárjában körüljártuk a témát:
----

---
Bűncselekmény lehet a határsértés. Módosítják a büntető törvénykönyvet: szabálysértés helyett bűncselekménynek minősülhet az illegális bevándorlás. Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt arról, hogy a jogszabály megváltoztatását kérik ősszel az Országgyűléstől.
---
Kiderült, kik hurcolják az Európai Bizottság elé a magyar kormányt. Lázár János szerint a kormány áll a vizsgálatok elé, amiket az élelmiszerlánc-felügyeleti díj és a dohánytermékek kereskedelme miatt indítottak. A Miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta, hogy az egyik esetben a Spar, a másikban a Philip Morris jelentette fel Magyarországot Brüsszelben, s a kormány kész megvédeni az igazát.