Elárverezték Jimi Hendrix egyik gitárját, amelyet a gitármágus 1967-ben felgyújtott egy londoni fellépése alkalmával
Elárverezték Jimi Hendrix egyik gitárját, amelyet a gitármágus 1967-ben felgyújtott egy londoni fellépése alkalmával. Ugyancsak kalapács alá került a csütörtöki londoni árverésen Brian Epstein első szerződése a Beatles tagjaival, valamint Elvis Presley fegyverviselési engedéllyel kapcsolatos kérelme.
Egy amerikai gyűjtő 280 ezer fontot - mintegy 84 millió forintot - fizetett ki azért a Fender Stratocaster gitárért, amelyet Hendrix 1967 márciusában a londoni Astoriában adott koncertjén gyújtott fel. Az amerikai Hendrix-őrült kifejezetten a The Fame Bureau árverésére érkezett Londonba. A hangszert Hendrix egykori sajtótitkára rokonánál találták meg, s értékét előzetesen 500 ezer fontra becsülték.
Jimi Hendrix 1967-ben júniusában a legendás monterey-i popfesztiválon is meggyújtotta hangszerét. Ezt a koncertet filmre vették, a nevezetes esemény azóta videón és dvd-n is megjelent.
Elvis Presley fegyvertartási engedélyért benyújtott kérvénye 46 ezer fontot (csaknem 14 millió forintot) ért meg vásárlójának - tudatta az akciós ház.
Brian Epstein és a Beatles tagjainak árverésre bocsátott első szerződése 1962. január 24-én született. A négyoldalas dokumentum a négy zenész aláírásával 240 ezer fontért (mintegy 72 millió forintért) talált gazdára. A szerződés értelmében az 1967-ben elhunyt Epsteint 25 százalékos részesedés illette meg a Beatles bevételeiből. Érdekessége ennek a dokumentumnak, hogy a menedzser aláírása még nem szerepelt rajta (Epstein neve csak 1962. október 1-jén került a szerződésre.)
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Az export és az import vártnál nagyobb csökkenése mellett májusban növekedett Németország külkereskedelmi többlete a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden publikált előzetes adatai szerint.
A Nemzetgazdasági Minisztérium a második hónapja ismét emelkedő éves infláció láttán azt írta: folytatódik a harc az indokolatlan áremelésekkel szemben.
Az adatok szerint nem hatott, hogy a március közepétől még csak az élelmiszerekre érvényes árrésstopot május végétől kiterjesztették a háztartási cikkekre is.
Kína devizatartaléka, amely a világon a legnagyobb, júniusban további 32 milliárd dollárral, 3317 milliárd dollárra, 2015 decembere óta legmagasabb szintre emelkedett – áll a kínai központi bank jelentésében – írja az MTI.
Megerősítette változatlan negatív kilátással Izrael hosszú és rövid futamidejű, devizában és helyi valutában denominált szuverén kötelezettségeinek „Baa1” besorolását a Moody's Ratings – írja az MTI.
Az árrésstop miatt uniós kötelezettségszegési eljárás indult Magyarországgal szemben, mert az Európai Bizottság szerint a korlátozó intézkedéscsomag diszkriminatív lehet. A kormány és Nagy Márton azonban minden jel szerint minden áron ragaszkodik hozzá. De vajon van gazdasági racionalitás az intézkedések mögött? Milyen hatásai voltak eddig az árrésstopnak, és mi várható most, hogy még ki is terjesztették?
A Privátbankár Árkosár legfrissebb eredményei alapján a nem túl fényes inflációs kilátások is szóba kerültek a Trend FM reggeli műsorában hétfőn, ahol Gáspár András, a Klasszis Média lepigazgatója volt a vendég. A beszélgetés második felében pedig azt járták körül: vajon számíthatunk-e komolyabb adakozási, jótékonysági hullámra a választásokig?