A közgazdász-vándorgyűlések rendre a hazai közgazdász szakma legrangosabb és legnagyobb éves összejövetelei: a háromnapos tanácskozások plenáris és szekcióülésein vezető gazdaságpolitikusok – jelenlegi és volt kormánytagok, szakpolitikusok –, a pénzügyi és üzleti élet kulcsszereplői, gazdaságkutatók, akadémikusok és egyetemi tanárok tartanak előadásokat a mintegy 400–700 fős, hazai és határainkon túli magyar közgazdászokból álló hallgatóság előtt. A vándorgyűléseken elhangzott gondolatokról évről évre nagy terjedelemben számol be nemcsak a hazai, de a nemzetközi sajtó is.
A jubileumi, 50. Közgazdász-vándorgyűlés témája: Átalakulás és konszolidáció a magyar gazdaságban és gazdaságirányításban. A rendezvényen várhatóan 50–60 előadást hallgathat meg a hallgatóság. A vándorgyűlés szeptember 27-én – hagyományainkhoz híven – csütörtökön délután egy plenáris üléssel veszi kezdetét. Ezen előadást tart az egyes pénzügyi szervezetekért felelős tárca nélküli miniszter, Varga Mihály, valamint egy akadémiai előadást is meghallgathatnak a résztvevők.
A rendezvény második napja a szekcióüléseké: délelőtt 5 szekcióban (tervezés és államháztartás; vállalati gazdálkodás; bankok és finanszírozás; külkereskedelem és tőkekapcsolatok; informatika) vitathatják meg az egyes területek kérdéseit a résztvevők. A szekcióülések tervezett előadói között volt gazdasági és pénzügyminiszterek, banki és vállalati vezetők és neves gazdaságkutatók szerepelnek.
A szombati napon délelőtt plenáris üléssel zárul a program. A szekcióelnökök beszámolóit követően a Költségvetési Tanács „nyílt ülése” következik, ahol Simor András jegybankelnök, Domokos László ÁSZ-elnök, valamint Kovács Árpád költségvetési tanácsi elnök előadásait hallgathatják meg a résztvevők.