Az ipar vártnál jobb júniusi teljesítményéről közölt részleteket a KSH: továbbra is a járműgyártás a húzóerő, ebből profitálnak a beszállítók is; az elektronikai ipar kivitele is szépen emelkedik, és az ipar belföldi értékesítésében is vannak biztató jelek. Júniusban az ipari termelés 11,3%-kal haladta meg az egy évvel korábbit. Az előző hónaphoz képest 1,8%-os volt az emelkedés. Elemzők szerint a számok azt mutatják, hogy jelentős lehet az ipari növekedés idén.
A májusi nagy szám után júniusra jócskán visszaesett az építőipari termelés: 7,5 százalékkal volt alacsonyabb. Az egy évvel korábbihoz képest ugyan van növekedés, de lényegesen kisebb: míg májusban 28,7 százalékkal nőtt a termelés, addig júniusban már csak 9,8 százalékkal. Az építőipar termelői árak 2,3 százalékkal emelkedtek.
Jól teljesít a magyar tőzsde, veszik a vezető részvényeket. Az OTP-nek rossz hír, hogy a befektetőket továbbra is az orosz-ukrán hírek foglalkoztatják.
314 körül oldalaz a forint az euróhoz képest a bankközi devizapiacon. A dollár kurzusa reggel 234,5 körül, a svájci franké 258,5 körül járt. A hajnali kínai makroadatok bár kissé elmaradtak a várttól, de nem okoztak érdemi hangulatromlást a piacokon. Az ipari termelésről, a beruházásokról, a kiskereskedelmi forgalomról érkeztek adatok.
Két magyar bank, az FHB és az Erste adósbesorolását rontotta a Moody's. Azért, mert a devizahitelek miatt nagyobb lehet a kockázat a veszteségre. A világ legnagyobb hitelminősítője azt is jelezte: valószínűleg folytatódik a bankrendszerrel szembeni "kiszámíthatatlan politika". Nem a Moody’s az egyetlen, más nagy hitelminősítők is felhívták a figyelmet a devizahitelek miatti veszteségekre.
Nyolc bankból négynél biztosan, kettőnél valószínűleg tőkepótlásra lesz szükség a devizahiteles törvény miatt, ha az MNB módszertana alapján történik az elszámolás – írja a Népszabadság. Az OTP már jelezte: akár a kétszázmilliárd forintos vesztesége is lehet. A nemzeti bank iránymutatása ugyan egyelőre csak az árfolyamrésre vonatkozik, és elvileg a bankoknak nem kötelező figyelembe venniük, ám az OTP most mégis ez alapján képez céltartalékot a veszteségre. A többi bank nem számol a korábbinál nagyobb veszteséggel.