3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Az idén nagyot nőtt a Spanyolországba látogató turisták száma, amit nagyobb részben azzal magyaráznak, hogy más mediterrán országokban nagyon megnőtt a terrorveszély. Ez euróban milliárdos nagyságrendű bevételeket jelent a krízis által sújtott ország számára. De ez lehet, hogy egy egyszeri, megismételhetetlen szezonnak bizonyul majd.

Spanyolországban továbbra is rekordokat dönt a turizmus, az év első kilenc hónapjában 60,3 millió külföldi turista utazott a dél-európai országba, ami több mint 10 százalékos növekedés a tavalyi adatokhoz képest – írja az MTI a spanyol statisztikai hivatalra hivatkozva (INE). Spanyolország továbbra is főként a brit turisták kedvence, január és szeptember között 14,4 millióan érkeztek ide a szigetországból.

A szomszédos Franciaországból 9,3 millióan, Németországból pedig 8,9 millióan választották úti célként Spanyolországot. A legvonzóbb továbbra is Katalónia a turisták számára, ahol 14,5 millióan jártak szeptember végéig. A Baleári-szigetekre 11,5 millióan, a Kanári-szigetekre 9,6 millióan utaztak a turisták közül az év első három negyedévében.

A statisztikai hivatal jelentése szerint csak szeptemberben 7,9 millió volt a beutazó külföldi turisták száma, 10,2 százalékkal több mint tavaly ugyanebben a hónapban.

A turisták számbeli növekedésének 60 százalékát a konfliktusoktól terhelt országoknak köszönhetjük – írta pár napja a La Vanguardia című barcelonai napilap oldala. Spanyolország eszerint azon turisták menedékévé vált, akik egyébként a mediterrán térség egyéb, szociális konfliktusoktól és terrorizmustól terhelt vidékeire mentek volna.

Konkrétan Tunéziát, Egyiptomot és különösen kiemelve Törökországot említik. E helyek a klímát és az árakat tekintve eddig Spanyolország versenytársai voltak, de a 2015 elejétől kibontakozó merénylet-hullám Spanyolország felé tereli a turisták áramát. Az Exceltur nevű idegenforgalmi szakmai szervezetre hivatkozva azt írják, a 6,6 millió idei plusz spanyolországi turistából 3,9 millió eredetileg más országokba készült.

Pénzben kifejezve, ez 2,8 milliárd plusz euróból 1,7 milliárd eurónyi pluszbevételt jelent. Úgy becsülik, hogy az év végéig 75 millió turista is érkezhet az országba, ami 9 százalékos növekedést jelentene. A kedvező folyamatok szeptember végéig közel 88 ezer plusz állást jelentettek a szektorban.

Ahogy azonban az Exceltur is fogalmaz, ez a szezon várhatóan kivételes és megismételhetetlen lesz a spanyol turizmus történetében.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jobb éve lehet a gazdaságnak, mint várták?
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 14:17
Az IMF szerint igen.
Makro / Külgazdaság Felvillanyozó! A csodás modellt még Szijjártó Péter is dicsérte
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 12:47
Hétfőn tartottak nagyszabású ünnepséget, ahol a külgazdasági és külügyminiszter méltatta a modellt.
Makro / Külgazdaság Mi történt a japánokkal? Gyártanak, de minek
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 10:04
Többéves mélypontra kerültek tavaly év végén Japán gépipari megrendelései.
Makro / Külgazdaság Ettől ki fog akadni: Putyinék horribilis rekordot hoztak össze – lehullt a lepel
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 06:39
Meg sem mozdultak mégis ezer meg ezer milliárddal hízlalták az ország vagyonát, ezzel a manőverrel.
Makro / Külgazdaság Brüsszel friss közlésének végre örülhetnek majd a Karmelitában
Csabai Károly | 2026. január 19. 05:42
A novemberinél jóval alacsonyabb decemberi inflációs adatnak köszönhetően több helyet léptünk előre az európai összevetésben, már karnyújtásnyira került a mezőny első fele. Mivel pedig eközben a Magyar Nemzeti Bank továbbra sem változtatott az alapkamatán, a visszatekintő reálkamatunk a képzeletbeli dobogó alsó fokára ugrott. További érdekes részletek is kiderülnek lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
Makro / Külgazdaság A választásokig dől a pénz, utána jöhet el a feketeleves
Imre Lőrinc | 2026. január 18. 14:05
Idén is a lakossági fogyasztás lesz a magyar gazdaság motorja, amit az országgyűlési választásokat megelőző kormányzati költések még tovább fűtenek. A fiskális élénkítés és április 12-e után viszont szükség lehet a költségvetés kiigazítására, hogy Magyarország elkerülje a bóvli kategóriát a nagy hitelminősítőknél.
Makro / Külgazdaság Durvul a helyzet: eddig még sosem használt fegyvert vethet be az EU Trump ellen
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 13:08
Emmanuel Macron francia elnök arra fogja kérni az Európai Uniót, hogy aktiválja az EU „kényszerítő intézkedések elleni eszközét”, ha az Egyesült Államok valóban vámokat vet ki a Grönlandot érintő patthelyzetben – közölte vasárnap a francia elnök stábja.
Makro / Külgazdaság Vasárnap elhagyja az országot Sulyok Tamás – elárulták az úti célt
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 10:13
A köztársasági elnök hivatala elárulta: háromnapos utazásra indul Sulyok Tamás.
Makro / Külgazdaság Fordulat Szerbiában: két hónap után beindult a kőolaj-finomító
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 09:41
Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolaj-finomító, a benzinkutakra január 27-én kezdődhet meg a szállítás – közölte Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter vasárnap Instagram-oldalán.
Makro / Külgazdaság Most végre kiderül, hogy hozott össze ekkora hiányt a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 08:53
A jövő héten a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a munkaerőpiacról közöl adatokat, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az államháztartás tavalyi részletes adatait teszi közzé.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG