A külföldi EU-munkavállalóknak járó családi pótlék szigorítási tervei feletti vitán akadhat el Nagy-Britannia és az Európai Unió reformmegállapodása, a visegrádi EU-csoport ugyanis "egységes frontot" alkotva lép fel annak érdekében, hogy a külföldön élő gyerekek után már folyósított kifizetésekre a tervezett szigorítás ne vonatkozzék - írta a Financial Times.
Külföldön élő gyerekek után nem adnának családi pótlékot
London eredeti követelése az volt, hogy ne vehessenek fel családi pótlékot olyan külföldi EU-munkavállalók, akiknek gyermekei nem élnek Nagy-Britanniában.
Az Európai Tanács elnöke, Donald Tusk által február elején ismertetett átfogó megállapodási szövegtervezet ezt a tilalmat nem tartalmazza, de annyit megenged, hogy Nagy-Britannia a külföldi igénylők hazájában honos megélhetési költségek alapján indexálhassa a családi pótlékot, vagyis adott esetben a nagy-britanniai szintnél kevesebbet juttathasson a külföldi jogosultaknak erre a célra.
A visegrádiak harcba szálltak a visszamenőleges szigorítás ellen
A Financial Times keddi írása szerint azonban Magyarország, Lengyelország, Csehország és Szlovákia "váratlanul erőteljes ellenállása" miatt kétségessé válhatnak a családi pótlék szabályozásának szigorítási tervei. A visegrádiak hajlandók ugyan engedményekre a külföldi EU-munkavállalók szociális ellátásában, de azt akarják, hogy a már folyamatban lévő folyósításokat a szigorítások ne érintsék - áll a londoni gazdasági napilap budapesti, varsói és brüsszeli tudósítóinak közös cikkében.
A lap adatai szerint hozzávetőleg 34 ezer külföldön élő gyermek után folyósítanak jelenleg családi pótlékot Nagy-Britanniában dolgozó külföldi EU-munkavállalóknak.
Az ember, aki eldöntheti a brit EU-tagságot Van egy emelkedő pályájú csillag a brit politika egén, akiből könnyedén miniszterelnök is lehet. Mindenki keresztnevén emlegeti, hisz az önmagában különlegesség >> |