Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke szerint mindennek az a lényege, hogy az alkotmányos előírások szerint nem költhet annyit egy ország, ami meghaladja anyagi lehetőségeit, teherbíró-képességét.
Olyan választási költségvetést, ami forrás nélküli költekezést és a hatalom megtartást vagy megszerzést szolgálja, ma már Európa legtöbb országában sem lehet csinálni, mivel a fékek be vannak építve a gazdaságba - fejtette ki.
Nem akarnak senkit lefizetni?
Kovács Árpád úgy vélte, a béremeléseket Magyarországon nem a választás közelsége hozta, hanem az, hogy a korábbi bérekkel nem lehetett a gazdaságot már fenntartani. A bérlemaradás már versenyképességi károkat okozott, ezért a bérfelzárkóztatási lépéseket meg kellett tenni - jegyezte meg.
A következő évi költségvetés elfogadásáról elmondta, a világon mindenütt programokban gondolkodnak, aminek fontos eleme a költségvetés megalkotása. Így, ha a korai költségvetésnek megvannak a feltételei, akkor hasznos, ha nem, akkor nem kell erőltetni - tette hozzá és úgy vélte, Magyarországon most megvannak az ehhez szükséges feltételek.