A párizsi székhelyű szervezet honlapjára fölkerült adatok szerint a G7-országok GDP-növekedése 0,5 százalékra gyorsult az idei első negyedévi 0,2 százalékról. Az eurózóna és az Európai Unió GDP-je az előző negyedévhez hasonlóan a június végével záródott második negyedévben is 0,3 százalékkal nőtt.
- Japán gazdasága 0,8 százalékkal nőtt a második negyedévben az előző negyedévhez képest, amikor még 0,6 százalékos zsugorodást jegyeztek föl.
- Az Egyesült Államokban 0,4 százalékról, 0,7 százalékra,
- Kanadában pedig 0,4 százalékról 0,5 százalékra gyorsult a növekedés.
- Franciaországban 0,3 százalék maradt a negyedéves összevetésű gazdasági növekedés.
- Eközben Németország GDP-je 0,1 százalékkal csökkent, miután az első negyedévben 0,2 százalékkal nőtt.
- Olaszországban és az Egyesül Királyágban a gazdasági növekedés 0,2 százalékra, illetve 0,6 százalékra lassult az első negyedévi 0,3 százalékról, illetve 0,7 százalékról.
Az OECD-gazdaságok, amelyekről rendelkezésre állnak adatok, több mint fele gyengébb teljesítményt nyújtott a második negyedévben, mint az első negyedévben. Izrael tapasztalta a legjelentősebb lassulást, a negyedéves GDP-növekedés az első negyedévi 4,1 százalékról a második negyedévre 0,3 százalékra esett vissza. Chile 0,6 százalékot esett vissza az első negyedévi 2,1 százalékos növekedés után. Megfordult a növekedés és negatív lett Lettországban (-1,1 százalék), Svédországban (-0,8 százalék), valamint Magyarországon és Koreában (-0,2 százalék mindkét országban).
Ezzel szemben a második negyedévben a legnagyobb növekedést mutató OECD-országok: Lengyelország, 1,5 százalékos GDP-növekedéssel, Costa Rica és Írország (1,2 százalék mindkét országban) és Hollandia (1,0 százalék).
Az OECD GDP-je éves viszonylatban 1,8 százalékkal nőtt a második negyedévben az első negyedévi 1,7 százalékot követően. (MTI)