- Az ukrán erők falvakat foglaltak vissza Harkiv régióban – mondta Volodimir Zelenszkij elnök éjszakai beszédében.
- Ukrajna létfontosságú Fekete-tengeri kikötőjét, Odesszát ismétlődő rakétatámadások érték, volt köztük hiperszonikus rakéta is. Egy ember meghalt, öten pedig megsebesültek, miután hét orosz rakéta egy bevásárlóközpontot és egy raktárt eltalált.
- Fehéroroszország különleges hadműveleti csapatokat telepít az Ukrajnával közös három déli határa közelébe, válaszul az Egyesült Államok és szövetségesei „növekvő fenyegetésére” – közölték a fegyveres erők. Alekszandr Lukasenko fehérorosz elnök kijelentette, hogy Moszkva beleegyezett abba, segít Minszknek a rakétagyártásban.
- Az ENSZ emberi jogi megfigyelő missziójának vezetője szerint a háború kezdete óta Ukrajnában elesett civilek valós száma több ezerrel haladja meg a hivatalos adatokat. Az ENSZ hivatalos polgári áldozatainak száma Ukrajnában 3381, a sebesülteké pedig 3680.
- Legkevesebb 100 civil maradt az Azovstali acélműben. A dél-ukrajnai Mariupol városában heves harcok dúlnak – közölte a város polgármesterének egyik munkatársa. Az ukrán Azov-ezred a nemzetközi közösséghez fordult segítségért, mondván, katonái „teljesen reménytelen helyzetben, nyílt sebekkel, szükséges gyógyszerek és még élelem nélkül rekedtek bent".
- Az Egyesült Királyság miniszterelnöke, Boris Johnson szerdán Finnországba és Svédországba látogat, mely két skandináv ország a háború miatt gondolkozik azon, kérelmezik a NATO-ba való felvételüket.
- Ukrán tisztviselők elmondták, hogy 44 civil holttestét találták az ország északkeleti részén, egy hetekkel ezelőtt lerombolt épület romjai között. A holttestek egy ötemeletes épületben vannak, amely márciusban omlott össze Iziumban, körülbelül 120 kilométerre Harkivtól.
- Több mint 40 milliárd dollárral több segélyt hagyott jóvá kedden az amerikai képviselőház Ukrajnának. Erre várhatóan a szenátus is áldását adja majd.
- Vlagyimir Putyin "drasztikusabb eszközökhöz fog nyúlni" Ukrajnában, ami jelentheti akár atomfegyver bevetését is – véli az amerikai nemzeti hírszerzés igazgatója. Avril Haines a szenátus fegyveres szolgálati bizottsága előtt elmondta, hogy az orosz elnök elhúzódó konfliktusra készül Ukrajnában, és a stratégiai céljai valószínűleg változatlanok. (The Guardian)