Július 1. abból a szempontból fontos időpont minden évben, hogy akkor fordulunk rá az adott esztendő másik felére, ami általában apropót ad egy sor jogszabály hatályba léptetésére - hasonlóan az új év első napjához.
A sok változás közül kiemelkedett az árstopok meghosszabbítása. Ami azt jelenti, hogy további három hónapig, azaz október 1-jéig még biztosan legfeljebb 480 forintba kerül a benzin és a gázolaj literje a hazai töltőállomásokon, ahelyett, hogy például szerdától azokért közel 789, illetve 797 forintot kelljen leszurkolni.
De hat élelmiszer - köztük a tavaly október végétől szlogenszerűvé vált csirkefarhát - ára is sem emelkedhet, nem úgy egy sor más terméké, amelyek jócskán megdrágultak, ilyen például a kenyér - ahogy arra laptársunk, az Mfor.hu is rámutatott.
Bár még csak pár napja kezdődött el a következő három hónapos árstopos etap, már most mindenki azt találgatja, mi lesz október 1. után? Méghozzá Nagy Márton múlt heti kijelentése után görcsbe rándult gyomorral. Hiszen a gazdaságfejlesztési miniszter egy konferencián azt mondta, "az árstopok nem jó dolgok, ezekből ki kell jönni".
Ebből valóban arra lehet következtetni, hogy csaknem három hónap múlva már csak közel 800 forintért tankolhatunk majd (ha addig nem változnak a világpiaci árak), s féltucat élelmiszer ára is megugrik? Vagy Nagy Márton csak azt a véleményét osztotta meg, hogy közgazdászként alapesetben nem híve az infláció mesterséges lefojtásának, a piaci árakat torzító intézkedéseknek?
Ezekről is beszélt a Trend FM hétfő reggeli adásában lapunk főszerkesztője, Csabai Károly. A beszélgetést itt hallgathatja meg: